Волтер Вайтхед – хірург, проктолог

walter_whitehead

Уолтер Уайтхед  (12.10.1840 – 19.08.1913)

Волтер Вайтхед англійський хірург (12 жовтня 1840 – 19 серпня 1913). Працював хірургом в різних лікарнях в Манчестері, Англія, очолював кафедру клінічної хірургії в Університеті Вікторії в Манчестері. З 1901 по 1902 очолював Британську медичну асоціацію. Цікавим є вислів вченого, що головною перешкодою в формуванні хорошого хірурга є знання анатомії. Незважаючи на такі погляди В.Вайдхед досконало знав анатомію людського тіла,про що свідчать винайдені ним способи оперативного лікування захворювань товстої кишки та рото-глотки. Хірург В.Вайдхед був сміливим новатором і практиком з беззаперечною міжнародною репутацією. Його процедура видалення язика за допомогою ножиць і створена ним мазь для перев’язок стала стандартом лікування яку використовують і до сьогодні, також він розробив операцію лікування геморою.

Вайтхед народився в сім’ї з сімї бізнесмена який займався текстильним виробництвом в Бері, Ланкашир. Його інтерес до медицини прокинувся, коли він відвідував лекції, направлені на поліпшення знання про хімічні процеси відбілювання тканини. В 1866 вступив в Манчестерську Королівську медичну школу і таким чином почав свою медичну кар’єру. Свою кар’єру В.Вайтхед  почав як лікар загальної практики і почав накопичувати свій медичний досвід доглядаючи за ув’язненими в Менсфілд-Вудхаус, Ноттінгемшир. У 1867 році він повернувся в Манчестер, щоб почати свою кар’єру в якості хірурга.

Годинникова башта на честь Волтера Вайдхеда

Годинникова башта Волтера Вайдхеда (м.Бері)

З 1873 працює хірургом в Манчестерському Королівському Лазареті, з яким він був пов’язаний протягом довгого часу. В 1884 захищає докторську роботу в Манчестерському університеті та стає професором кафедри хірургії, яку згодом очолює. Крім того вчений цікавиться патологічною анатомією та судмедекспертизою, і часто виступає в якості свідка-експерта в судових справах, за його участі видається медичний журналу, є активним членом різних комітетів і організацій метою яких було реформування системи охорони здоров’я. Крім того, він займав різні посади в якості офіцера королівської армії. За досягнення В.Вайдхеда в медицині після його смерті в 1913 році в Bury було зведено башту з годинником названого на честь В.Вайдхеда.

Вайтхед особливо було відзначено за винахід двох хірургічних процедур, обидва з яких носять його ім’я. Перша пов’язана з хірургічним видаленням геморою метод був описаний в Британському Медичному Журналі в 1882 році, з подальшим вивченням 300 пацієнтів, опублікованому в 1887 році. Кафедра хірургії та проктології має величезний досвід використання даного методу хірургічного лікування, і залюбки його використовує в вкрай складних випадках гемороїдальної хвороби. Неправильне виконання даної операції веде до жахливих результатів, проте в вмілих руках операція приносить відмінні результати (кількість ранніх та пізніх післяопераційних ускладнень менше0,2%). Друга процедура, яка була винайдена і описана  глосектомія принесла вченому міжнародну популярність.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

 
У вас є питання?

Інформацію про розташування нашої клініки і схему проїзду ви знайдете в розділі Контакти.

записатися на прийом