Врослий ніготь

Так виглядає врослий ніготь

Загальна інформація

Врослий ніготь – це, мабуть, найзрозуміліше і найрозповсюдженіше захворювання. Всі знають, що дане захворювання викликане неправильним ростом нігтя, що своїм краєм вростає в шкірний валик, призводячи до його запалення і виникнення больових відчуттів.

Причини вростання нігтя

  • Вроджені деформації нігтьової пластинки
  • Травми нігтьової пластинки
  • Незручне взуття
  • Неправильне обрізання нігтів
  • Різка зміна ваги тіла (вагітність, дієти)
  • Авітаміноз
  • Гормональні захворювання
  • Грибкові захворювання нігтів
  • Перенесені оперативні втручання в цій області

Варто зазначити, що шкоду приносить не тільки вузьке, але і занадто вільне взуття, в якому через відсутність надійної фіксації та зайвої рухливості ступні нігтьова пластина може травмуватися.

Лікування врослого нігтя

Лікувати врослий ніготь самостійно можна, але не завжди. Справа в тому, що лікування даного недугу в домашніх умовах без консультації хірурга іноді може бути небезпечним. Воно заборонено: вагітним, дітям, хворим із захворюваннями ендокринної системи (цукровий діабет, гіпотиреоз, хвороба Іценко-Кушинга).

Люди молодого і середнього віку з врослим нігтем можу спробувати, виконуючи наступні рекомендації обійтися без звернення до хірурга.

1. Правильно підрізайте нігті для запобігання запалення

В жодному разі не обрізайте коротко ніготь, особливо всередині нігтьового валика!
При даному захворюванні нігтьова пластина повинна виходити за край подушечки, тому забороняється коротко обрізати нігті.
Ніготь повинен мати квадратну форму! Краї нігтя повинні бути ледь ледь заокруглені (не круглі). Буде краще, якщо для цього ви купите спеціальні кусачки.

Не використовуйте мазі для лікування врослого нігтя!

Не використовуйте мазі для лікування врослого нігтя!

2. При наявності запалення використовуйте гіпертонічний або ще називають сольовий розчин, а не мазь!

Для зняття запалення особливо гнійного не використовуйте мазі особливо усіма улюблену мазь Вишневського, так як ця мазь виготовлена на основі жирів. Намазуючи нею місце запалення ви мов би пломбуєте його, адже жир утворює оболонку, непроникну ні для кисню. ні для води. Це призводить до розростання гнильних анаеробних мікроорганізмів – це дуже небезпечне ускладнення.

Замість мазі застосовуйте улюблений засіб хірургів, який можна виготовити в домашніх умовах.

В теплу воду 30-38 градусів додаємо сіль, з розрахунку 10 чайних ложок з на 1 літр води. Вода може бути не кип’ячена, сіль будь-яка (кухонна або морська). Вода повинна бути не гаряча, адже надто велика температура може призвести до загострення запалення. Треба приготувати дуже солоний розчин, що в медицинській термінологї має назву “гіпертонічний”. Цей розчин, по-перше згубно діє на мікроби, а по-друге тільки він витягує гній (ніяка мазь цього не робить, адже всі вони містять речовини, що розм’якшують шкіру в розрахунку на те, що гнійник може прорватися через це розм’якшене місце), і по-третє, цей розчин зменшує набряк тканин.

Все це веде до зменшення больових відчуттів.

Робіть такі процедури 3 рази на день, ефект буде відчутним наприкінці першого ж дня.

Коли потрібно негайно звертатися до хірурга через врослий ніготь?

1. Якщо підвищилася температура тіла вище 38,0 градусів

2. Якщо біль стала пульсуючою, і посилюється вночі

3. Якщо палець чорніє або є почервоніння, що переходить на ступню

4. Якщо немає ефекту від самолікування протягом 3 днів.

Хірургічне лікування врослого нігтя

Врослий ніготь операція

Секторальна або крайова резекція врослого нігтя

Операція з видалення врослого нігтя проводитися під місцевим знеболенням, що дає можливість провести процедуру безболісно. Спочатку спеціальною тонкою голкою вводиться анестетик. Далі хірург проводить крайову резекцію (видалення 1/3 нігтя) або повне видалення нігтьової пластини з деформованою частиною нігтьового матриксу, залежно від конкретного випадку.

Зверніть увагу! Хірург – не косметолог, не фахівець з манікюру, тому він підрізає нігті, і не робить гарний педикюр! Його завдання – вилікувати хворобу, і він зробить це безболісно, швидко і з гарантією.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

 
У вас є питання?

Інформацію про розташування нашої клініки і схему проїзду ви знайдете в розділі Контакти.

записатися на прийом