УЗД простати | Підготовка до ультразвукового дослідження простати

Ультразвукове обстеження простати

Ультразвукове обстеження простати

Останнім часом значно збільшилася кількість випадків раку простати. Це захворювання в багатьох країнах зустрічається вже частіше, ніж рак легень. Дослідники це пов’язують із збільшенням тривалості життя чоловіків.
Одним з методів дослідження передміхурової залози є УЗД.


УЗД простати виконується двома способами. Перший через передню черевну стінку, другий трансректально (через просвіт прямої кишки). УЗД простати через передню черевну стінку значно поступається в достовірності дослідження трансректальному, оскільки не дозволяє в достатній мірі розглянути дрібні структури, оцінити кровотік і так далі.


Багато дослідників вважають , що в достовірність трансректального ультразвукового дослідження простати ( ТРУЗО простати) така як і в комп’ютерної томографії (КТ ) і магніторезонансної томографії (МРТ ) при значно меншій вартості дослідження та променевому навантаженні.

Підготовка до ультразвукового обстеження простати


Підготовка до УЗД простати ( через передню черевну стінку ) передбачає наповнення сечового міхура перед дослідженням. Також підготовка до ТРУЗО передміхурової залози передбачає постановку очисних клізм напередодні дослідження ( 1.5-2 літра) і вранці в день дослідження. Очисні клізми можна замінити мікроклізмами з готовим діючою речовиною (наприклад , Фліт ) .

Покази до обстеження

Показаннями до УЗД простати служать:

  1. запальні захворювання простати
  2. утруднення сечовипускання 
  3. підвищення рівня PSA ( простатспеціфеческого антигену) в крові 
  4. патологічні зміни сперми.

Після 50 років рекомендується виконувати ТРУЗО простати 1 раз на рік для скринінгу (раннього виявлення хвороби на безсимптомною стадії) так званих малих форм раку передміхурової залози.


Ультразвукове дослідження дозволяє оцінити структура самої залози, її контури ( при доброякісних процесах вони будуть чіткі, при злоякісних – розмиті ).

УЗД дозволяє виявити наявність об’ємних утворень у простаті розглянути їх структуру, контури, виміряти їх об’єм. При доплерографії при ТРУЗО простати ми можемо розглянути особливості кровотоку простати. Також при ТРУЗО можна оцінити стан сім’яних пухирців (їх симетричність , товщину), виявити в них патологічні утворення.
При доброякісних процесах контури простати будуть частіше чіткі, структура може бути неоднорідною за рахунок ділянок підвищеної щільності, невеликих рідинних утворень.
При злоякісних процесах контур простати буде нечіткий, у тканині простати будуть видні вогнища з зниженою щільністю з нечіткими контурами.

При підозрі на рак простати хворому необхідно звернутися на консультацію у лікаря – уролога для подальшого обстеження.

Пункція простати під контролем ультразвуку


Одним з головних аспектів у підтвердженні раку простати служить трепан – біопсія передміхурової залози. Виконується вона за допомогою трансректального датчика.

Для підготовки до біопсії простати необхідна постановка очисних клізм напередодні і в день виконання. Також, відповідно до рекомендації Європейської асоціації урологів, хворому виконують превентивний курс антибіотикотерапії.


Хворому по спеціальному каналу в датчику (або за допомогою насадок) в тканину простати вводиться стерильна голка точно в точку інтересу, яка проводить забір матеріалу. При біопсії проводиться забір з 6 -20 точок для подальшого морфологічного дослідження (розгляду під мікроскопом лікарем- гістологом).
У нас трепан – біопсія може проводиться і під спінальною анестезією і під місцевим обезболенням. Даний вид анестезії виконується лікарем- анестезіологом.

Ніяких больових відчуттів при даному знеболюванні хворий не відчуває. Тривалість процедури 2-5 хвилин.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

 
У вас є питання?

Інформацію про розташування нашої клініки і схему проїзду ви знайдете в розділі Контакти.

записатися на прийом