- Головна
- Ультразвукова діагностика
- Ультразвукове обстеження живота
Ультразвукове обстеження живота
УЗД черевної порожнини.
Виконується через передню черевну стінку. Для кращого проведення ультразвуку шкіру покривають спеціальним ультразвуковим гелем. Потім датчиком лікар проводить огляд органів черевної порожнини, вимірювання, розташуванн. За допомогою доплера вимірюється кровотік в тому чи іншому органі.
УЗД черевної порожнини виконується в плановому і ургентному (невідкладному) порядку.
Підготовка до дослідження необхідна при плановому ультразвуковому дослідженні. Вона веде до зменшення газоутворення в органах травної системи, що значно покращує якість дослідження. Дослідження проводять на голодний шлунок.
За 3-и сутки до призначеної процедури з раціону рекомендується виключити хліб, здобу (печиво, пиріжки), молоко та молочні продукти, сирі овочі і фрукти, соки, газовані напої, міцну каву, солодощі, жирні сорти м’яса і риби.
Пацієнтам дозволені зернові каші, відварені або запечені овочі, нежирні сорти риби, птицю, яловичину. Можна вживати нежирні сорти сиру, 1-2 яйця всмятку.
При посиленому газоутворення ми рекомендуємо прийом препаратів, які покращують травлення (мезим по 1 таб. 3 рази на день після прийому їжі) і знижують газоутворення в органах травної системи (активоване вугілля 4-5 таблеток напередодні дослідження або Еспумізан) .
При стійких запорах, напередодні дослідження, пацієнтам рекомендується виконати очисну клізму. Замість неї можна скористатися готовими препаратами ( мікроклізми Фліт , Нормакол ).
Перед дослідження хворі не повинні приймати спазмолітичні препарати, палити. Також перед УЗД черевної порожнини не рекомендується виконувати рентгеноскопічне дослідження шлунково – кишкового тракту з використанням контрасту, ендоскопіческіе дослідження.
При ультразвуковому дослідженні ми можемо оцінити печінку , жовчний міхур , підшлункову залозу , селезінку, нирки, сечовий міхур, наявність рідини в черевній порожнині.
При дослідженні печінки ми оцінюємо її розмір, структуру, контури, особливості кровотоку, жовчовивідні протоки, наявність об’ємних утворень і їх характер (рідинний або щільний). При необхідності ми можемо виконати забір матеріалу з цих вогнищ для морфологічного дослідження. При цьому ми виконуємо тонкоголкову аспіраційну біопсію (забір клітин) або трепан – біопсію (забір стовпчика тканини).
При рідинних утвореннях в печінці (кісти, абсцеси) ми виконуємо або їх аспірацію (евакуацію) або дренування ( постановку дренажу).
Також у нас виконуються лікувально -діагностичні маніпуляції під контролем ультразвуку при механічній жовтяниці (виявлення рівня блоку відтоку жовчі, постановка дренажу в внутрішньопечінкові жовчні протоки для відводу жовчі назовні – чрезшкірна чрезпечінкова холангіостомія) .
При дослідженні жовчного міхура ми оцінюємо його форму, розміри, товщину стінки, наявність конкреметов ( каменів) . При необхідності у нас є можливість виконати його декомпресію – постановку в порожнину дренажу для відведення його вмісту назовні – чрезшкірна чрезпечінкова холецістостомія.
При ультразвуковому дослідженні органів черевної порожнини, після хорошої підготовки до дослідження, добре візуалізується підшлункова залоза. При цьому ми можемо оцінити її розміри, контури, щільність паренхіми (тканини) органу, розглянути наявність запальних, рідинних і пухлиноподібних утворень. При деструктивних запальних процесах (коли розпадається сама тканина підшлункової залози під дією власних ферментів) ми також можемо оцінити стан заочеревинного простору на наявність затьоків.
При необхідності в нашій клініці виконуються і інвазивні методи дослідження. До них відносяться тонкоголкова аспіраційна біопсія – це забір клітин з запальних, пухлинних утворень для подальшого цитологічного дослідження матеріалу (під мікроскопом). З рідинних утворень ми досліджуємо матеріал для встановлення наявності ферментів підшлункової залози, їх кількісного вивчення, бактеріологічного дослідження. При необхідності ми виконуємо також і лікувальні маніпуляції – дренування рідинних утворень підшлункової залози і заочеревинного простору під контролем УЗД.
Також в деяких випадках в нашій клініці виконуються і трепан – біопсії підшлункової залози (забір тканини).
При дослідженні селезінки ми оцінюємо її розміри, форму, особливості кровотоку, наявність травматичних ушкоджень тканини при травмах.
Під контролем ультразвукового сканера ми можемо виконувати і дренування рідинних утворень органу (кісти, абсцеси, «старі» гематоми.
Також при ультразвуковому дослідженні черевної порожнини ми маємо можливість оцінити наявність і приблизна кількість вільної рідини.
Під контролем УЗД ми виконуємо паркан рідини для різних досліджень , також можемо провести постановку дренажу в черевну порожнину для декомпресії (лапароцентез).
Інформацію про розташування нашої клініки і схему проїзду ви знайдете в розділі Контакти.
записатися на прийом
Необхідна консультація спеціаліста.