Видалення геморою операція Мілігана-Моргана
Видалення геморою операція Мілігана-Моргана
Коли терапевтичні і медикаментозні методи лікування геморою не дали бажаного результату, доводиться звертатися до хірургії. Важкі форми геморою змушують хворих йти до кінця в боротьбі не тільки за поліпшення якості життя, а й саме життя. Адже це захворювання прогресує від неприємних хворобливих відчуттів і невеликих кровотеч в зоні ануса до випадання при кожній дефекації внутрішніх венозних вузлів і виникнення загоюються виразок. Гемороїдектомія в такій ситуації не розкіш, а необхідність; ця операція є найбільш затребуваною в профільних (проктологічних) медичних центрах. Вона рекомендована людям молодого і середнього віку при виникненні безперервних активних кровотеч через ризик виникнення анемії (особливо якщо малоінвазивні методи виявилися неефективні); при регулярних сезонних загостреннях, що супроводжуються запальними процесами; при випаданнях внутрішніх вузлів. Результати операції, як правило, стабільні, не мають побічних ефектів і не призводять до рецидивів.
Протипоказання до операції.
Вона не підходить:
людям похилого віку;
схильним до кровотеч;
собам мають в анамнезі важкі серцево-легеневі хвороби.
Для таких пацієнтів операція завжди пов’язана з ризиком; їх тканини відновлюються повільніше, а несвоєчасне виникнення запорів загрожує ускладненнями. Наслідки гемороїдемоктоміі можуть виявитися більш небезпечні, ніж самі кровотечі (якщо тільки немає ризику розвитку анемії).
На жаль, в літньому віці шанс на хірургічне втручання упущений, і перевагу слід віддавати паліативним варіантам лікування. Якщо дотримуватися дієти, що щадить, займатися лікувальною гімнастикою, застосовувати свічки, доглядати за областю заднього проходу і застосовувати інші подібні профілактичні заходи, швидше за все вдасться змусити хворобу відступити, і потреба в операції зникне. При правильному підході і своєчасних і точних рекомендаціях лікаря геморой перестає бути вагомою проблемою. Невеликі кровотечі швидко припиняються; звичка доглядати за собою полегшує життя в цілому.
Як проходить операція?
Процес операції вимагає певного рівня фізичного розвитку: під час гемороїдектоміі хворого укладають на спину, ноги підводять до живота. У людей в віці можуть виникати проблеми з перебуванням в такій позі. Також з негативних наслідків слід відмітити необхідність перебувати під час операції в положені з широко розведеними ногами, що може супроводжуватись болями у кульшових суглобах у пацієнтів з артрито; проблеми з сечовипусканням (дизурія); утворення гнійних порожнин і вогнищ (парапроктит); недостатність анального жому через розтягування сфінктера під час операції. Якщо до того ж операція виконана із застосуванням старого обладнання, ризик і зовсім невиправданий.
Але в сучасних умовах і в молодому віці гемороїдектомія в достатній мірі безпечна і ефективна. Показаннями до неї є геморой IV стадії; геморой III стадії з великими гемороїдальними вузлами; тромбозом і випаданням гемороїдальних вузлів.
Хід операції
Сама операція проходить наступним чином:
ділянку періанальної шкіри, анодерми і слизової, під яким розташовується гемороїдальних вузол, розтинають;
вузол перев’язується і пересікається;
слизова оболонка прямої кишки фіксується до підлягає тканин.
Виконується гемороїдектомія протягом 1-годні. Вона може проводитися за допомогою скальпеля, лазера або електрокоагуляції. З метою запобігання стенозу прямої кишки анального проходу, а також для збереження чутливості між ділянками оперативного втручання зберігають перемички зі шкіри та слизової тканини. Геморроїдектомія може бути відкритою (рани не зашиваються, вони залишені на самостійне зрощування, пацієнту необхідний стаціонарний догляд протягом 7-10 днів) або закритою (рани зашиваються, загоєння відбувається в більш стислі терміни). Вибір методу залежить від конкретного випадку і лікаря.
Можливі ускладнення
Найбільш ймовірні ускладнення після гемороідектомії – больові відчуття і дизурія. Щоб їх уникнути, потрібно обмежити вживання надмірної кількості рідини і уникати тампонування анального отвору. Також рекомендують інші анальгетики, сидячі ванни. При відновити сечовипусканні настає черга проносних і рясного пиття. Це допомагає збільшити обсяг стільця і ??пом’якшити його; попередити запори.
Рецидиви захворювання після операції трапляються рідко. Дослідження прямої кишки на наявність ускладнень (стенозу анального каналу), перевірка якості загоєння проводиться лікарем за допомогою пальцевого методу; перший раз – через тиждень після операції, другий раз – ще через два тижні, на 21 день.
Інформацію про розташування нашої клініки і схему проїзду ви знайдете в розділі Контакти.
записатися на прийом
Необхідна консультація спеціаліста.