Трансректальне ультразвукове дослідження

Підготовка до транс ректального дослідженню включає в себе постановку очисних клізм (аналогійний ефект мають мікроклізми Фліт, Нормокол, Енема) напередодні і вранці в день дослідження.

Напередодні дослідження також рекомендується вживання рідкої їжі (бульйони , легкі супи).


Хворий при виконання ТРУЗО ректальним датчиком лягає на лівий бік, коліна призводить до живота. Ректальний датчик поміщається в стерильний презерватив для УЗД, рясно змащується гелем і вводиться в просвіт прямої кишки. Больових відчуттів це дослідження не приносить. Хворий відчуває лише тільки дискомфорт.


Головна перевага УЗД ректальним датчиком при обстеженні органів малого таза складається в практично контактному дослідженні.
Показаннями до УЗД ректальним датчиком є об’ємні і запальні захворювання прямої кишки, простати, сечового міхура. Також даний вид УЗД можна зробити жінкам при неможливості виконання транс вагінального ультразвукового дослідження.


При цьому дослідженні ми можемо оцінити наявність об’ємних утворень у прямій кишці, їх ступінь інвазії (глибину проростання), наявність об’ємних захворювань в жировій клітковині навколо прямої кишки. При запальних захворюваннях прямої кишки можна виявити наявність і розташування абсцесів і – норицевих ходів в жирової клітковини навколо прямої кишки при парапроктитах.
Трансректальне ультразвукове дослідження дозволяє виявити наявність об’ємних утворень у простаті розглянути їх структуру, контури, виміряти їх об’єм. При доплерографії при ТРУЗО простати ми можемо розглянути особливості кровотоку простати. Також при ТРУЗО можна оцінити стан сім’яних пухирців (їх симетричність, товщину), виявити в них патологічні утворення.


При необхідності ми виконуємо також біопсію (забір матеріалу з патологічного вогнища) для різних видів морфологічних досліджень (дослідження отриманого матеріалу лікарями цитологами, гістології).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

 
У вас є питання?

Інформацію про розташування нашої клініки і схему проїзду ви знайдете в розділі Контакти.

записатися на прийом