Кіста підшлункової залози

Сайт Хірургія в Києві” представляє Вашій увазі широкий спектр діагностичних, терапевтичних та хірургічних послуг.

Ми проводимо безкоштовні консультації на базі Київської обласної клінічної лікарні та Оболонської центральної районної поліклініки.

Консультації проводять співробітники кафедри хірургії та проктології, які володіють не лише практичними але і глибокими теоретичними знаннями, що вкрай важливо для ряду хірургічних і проктологічних захворювань.

Кожен Наш пацієнт отримає максимум уваги та вичерпну інформацію про своє захворювання. Для більшості захворювань можливе виконання всіх діагностичних заходів за один день і без черги! На наступний день провести операцію, а після короткого реабілітаційного періоду повернутися до повноцінного здорового життя.

Наші пацієнти мають можливість отримати відеозапис  проведеного оперативного лікування.

Короткий перелік захворювань які ми лікуємо: грижі живота та внутрішні грижі, холецистити, камені в жовчному міхурі та жовчних протоках, геморої, парапроктити, пухлини товстої кишки, спайкові хвороби, поліпи кишок, поліпи жовчного міхура, кісти підшлункової та печінки.

Отже, давайте розпочнемо знайомство з ургентною хірургією!

Другим захворюванням за кількістю звернень до хірургічного відділення після апендициту є панкреатит. Панкреатит в 70% можна вилікувати медикаментозно, але в 30% виникають стани які не піддаються лікуванню крапельниця, уколами та таблетками і потребують оперативного лікування. Одним з таких станів є кіста підшлункової залози.

СХЕМАТИЧНЕ ЗОБРАЖЕННЯ МОЖЛИВИХ ВАРІАНТІВ КІСТ ПАНКРЕАС

СХЕМАТИЧНЕ ЗОБРАЖЕННЯ МОЖЛИВИХ ВАРІАНТІВ КІСТ ПАНКРЕАС

Справжня кіста підшлункової залози – це рідинне утворення, обмежене капсулою поверхня якої з середини вистелена епітелієм! Епітелій виробляє рідину – сік, тому таку кісту не можна вилікувати просто відсмоктавши вміст. В більшості випадків справжня кіста підшлункової залози пов’язана з тканиною залози.

Псевдо-кіста підшлункової залози – це порожнинне утворення, яке утворилось внаслідок розпаду тканини залози, може локалізуватись як в тканинах підшлункової залози так і за її межами. Псевдо кіста не має епітеліального покрову. В основному це рідинний утвір стінками якого є сусідні органи. Псевдо-кісту можна вилікувати якщо відсмоктати вміст, через те що вона не покрита епітелієм нової рідини утворюватись не буде. Псевдо  кісти часто є банальними гнійниками.

На кафедрі хірургії та проктології ми широко застосовуються малотравматичні  втручання, які дають швидкий і гарний ефект!

В нас є можливість вилікувати пацієнтів з справжніми кістами підшлункової залози не роблячи  великого розрізу живота, а в деяких випадках можливе лікування через ендоскоп (Японський зонд) взагалі без розрізу.

Симптоми кіст підшлункової залози не різняться від інших симптомів при захворюваннях органів черевної порожнини.

У хворих з кістами підшлункової залози може спостерігатися біль різної інтенсивності, яка локалізується у верхній половині живота, іноді носить оперізувальний характер. Часто хворих турбують диспепсичні порушення – нудота, періодична блювота. При здавлені кістами на сусідніх органів може розвиватися механічна жовтяниця, спленомегалія (збільшення селезінки), синдром портальної гіпертензії. Іноді спостерігаються порушення функції підшлункової залози, які проявляються чергуванням проносів та запорів, наявністю неперетравлених залишків їжі, ознаками цукрового діабету.

Ускладнення кіст підшлункової залози :

 • Перфорація (прорив стінки) у вільну черевну порожнину
 • Перфорація в шлунок
 • Нагноєння вмісту кісти
 • Ерозивні кровотечі
 • Механічна жовтяниця
 • Явища портальної гіпертензії
 • Малігнізація (переродження в злоякісну) кісти

Хірургічні методи лікування:

 1. Класичне оперативне (накладення з’єднання з петлями тонкої кишки або шлунком)
 2. Черезшкірні тонкоголкові втручання з аспірацією вмісту кісти
 3. Черезшкірні пункції з накладенням дренажу
 4. Ендоскопічні втручання з накладенням анастомозів між кістою і шлунком

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

 
У вас є питання?

Інформацію про розташування нашої клініки і схему проїзду ви знайдете в розділі Контакти.

записатися на прийом