Ректоцеле симптоми, діагностика, лікування

Ректоцеле – випинання у вигляді мішка стінки прямої кишки, такий мішок в більшості випадків випадає із вагіни. Однак може випадати в порожнину малого тазу – заднє ректоцеле.

Ректоцеле поширене явище, так  майже у половини жінок після 40 років, що звернулися до лікаря зі скаргами на постійні закрепи, дискомфорт або відчуття стороннього тіла в промежині діагностовано ректоцеле.

Питання яке непокоїть всіх!  Що це за  хвороба, який прогноз, в чому небезпека ректоцеле, що буде якщо не лікувати ректоцеле, як лікувати ректоцеле?

Ректоцеле тривала хронічна хвороба яка не проявляється вираженими симптомами і несе небезпеку в вигляді виникнення раку із-за тривалого запального процецу в прямій кишці.

Причини ректоцеле

Ректоцеле виникає лише в випадку пошкодження або порушення цілісності або інакшими словами розриву перетинки яка охоплює пряму кишку.

Причини пошкодження каркасної структури прямої кишк:

  • багаторазові пологи,
  • ускладнені пологи,
  • надмірне фізичне навантаження,
  • малорухливий спосіб життя (атрофія мязово-звязкового апарату і далі навіть незначне навантаження провокує розрив перетинки),
  • гінекологічні хвороби які проявляються зміною розташування органів малого тазу (великі фіброматозні вузли матки, кісти малого тазу),
  • закрепи.

Ректоцеле випинання прямої кишки в порожнину малого тазу або в просвіт вагіни

Поступово при кожному наступному підвищенні внутрішньочеревного тиску “карман” росте. В цьому випинані – в ректоцеле,  скупчуються калові маси. Головна проблема в тому, що цей карман не має міцного каркасу і м’язів щоб скоротитись зменшитись в об’ємі і виштовхнути з себе калові маси. Для того щоб вони не залишались там пацієнт вимушений пальцями видавлювати їх через вагіну в напрямку ануса під час дефекації.

Залежно від стадії ректоцеле змінюється і симптоматика: так на початку хвороби виявити анатомічні порушення вдається лише на профілактичному медичному огляді (І стадія), а згодом приєднуються і відчуття неповного випорожнення кишечника, або труднощі під час акту дефекації (ІІ стадія). ІІІ стадія ректоцеле акт дефекації можливий лише при додатковому тисненні на стінку піхви пальцями.

 

 

Ускладнення ректоцеле

ректоцеле

ректоцеле ІІІ степень

  • анальні тріщини (регулярне пошкодження наконечником клізми)
  • збільшення та кровоточивість гемороїдальних вузлів (хронічне запалення)
  • випадіння матки (атрофія м’язово-зв’язкового апарату)
  • опущення стінки сечового міхура
  • запаленням слизової оболонки прямої кишки (застій калу в кармані)
  • багаторічні хронічні запальні процеси прямої кишки можуть спровокувати виникнення раку
  • ректовагінальні нориці.

Саме тому важливим є планове звернення до лікаря та своєчасне діагностування за допомогою ректального (через пряму кишку) та вагінального (через піхву) дослідження, адже чим старше ректоцеле, тим складніше його лікування.

Лікування ректоцеле

Основним методом лікування є хірургічне втручання. По-перше, він усуває порушення анатомії органів малого таза, та по-друге, зміцнює стінку між прямою кишкою та піхвою за допомогою спеціального сітчастого імпланта, який перешкоджає повторному утворенню випинань. Завдяки цьому ризик рецидивів мінімальний, пацієнтки повертаються до звичайного життя, нормалізується акт дефекації та відновлюються функції м’язів тазового дна.

Важливим моментом в лікуванні ректоцеле є післяопераційний період. Вже через 2-4 дня після операції пацієнт повертається додому, де ще протягом місяця варто виконувати рекомендації лікаря:

  • Щоденний м’який стілець, який досягається за рахунок дієти з високим вмістом клітковини;
  • Регулярні гігієнічні процедури, для зменшення небезпечної, патогенної мікрофлори в ділянці післяопераційної рани;
  • Застосування за призначенням лікаря знеболюючих мазей;
  • Слід відмовитись від відвідування лазень, ванн, фізичного навантаження.

І пам’ятайте, при перших ознаках недуги варто проконсультуватись у досвідченого лікаря, а не намагатись приховати перші ознаки хвороби.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

 
У вас є питання?

Інформацію про розташування нашої клініки і схему проїзду ви знайдете в розділі Контакти.

записатися на прийом