Психопатичні професії топ 10.

IMG_5758

хирургия

Для більшості з нас і для мене зокрема психопат – це маніяк-вбивця, який втік з психіатричної лікарні. Однак як виявляється це не так. Психопати це егоїстичні, вивертливі, схильні до маніпуляцій люди які не мають встановлених моральних орієнтирів. У психопата немає совісті, він не здатний ні на співчуття, ні на каяття і з задоволенням йде по головах заради досягнення своїх цілей. Вони брехливі, цинічні і нікого не жаліють. Психопатів багато серед нас, і більшість з них відмінно адаптується до нормального життя (краще багатьох з нас, хе-хе). Озирніться навколо: чи не сидить така людина поруч з вами в офісі?

Навряд чи ви хотіли б мати в своєму близькому колі таких осіб, правда? Але, в деяких сферах саме ці риси виявляються дуже доречними і допомагають досягти великих успіхів. Психолог з Оксфорда Кевін Даттон (Kevin Dutton), що вивчає психопатів вже багато років, стверджує, що набір особистісних якостей (або дефектів?) психопата практично збігається з тими рисами, які ведуть до успіху в капіталістичному суспільстві. У «Великому британському дослідженні психопатів» (Great British Psychopath Survey) Даттон виявив 10 професій, в яких відсоток психопатів особливо великий. Чи немає в цьому списку і вашої спеціальності?

  1. Керівники компаній

Щоб керувати людьми і підприємствами, іноді потрібно не мати серця. А брехня, цинізм і маніпуляції відмінно допомагають досягти висот. Судячи з досліджень, близько 4% генеральних директорів, президентів компаній і інших великих начальників – психопати. Це в 4 рази більше, ніж в середньому в популяції.

  1. Юриспруденція

Ці люди дуже добре знають закони. І ще краще вони знають, як обійти їх. І якщо з юних років майбутній фахівець бачить, як на суді все вирішує не істина, а красномовство, вміла брехня і особиста харизма (ось з цим у психопатів все відмінно), гроші або дзвінок «згори» … Ні, ми не будемо стверджувати , що всі юристи непорядні. Але брехня, обман і прагнення до особистої вигоди в цій професії, на жаль, не рідкість.

  1. Радіо і телебачення

У мас-медіа психопати задовольняють свій нарцисизм, тренують чарівність і харизму, насолоджуються своєю здатністю маніпулювати масовою свідомістю … і брехати, не моргаючи. Ні-ні, зовсім не всі теле- і радіожурналісти – цинічні брехуни, цього ми не хотіли сказати.

  1. Продажі

Психопати виявляються відмінними продажниками, якщо вони не тільки цинічні і безсовісні, але ще і розумні – плюс добре розуміють психологію своїх «жертв». При цьому співчувати людям вони не вміють, тому з радістю втюхають клієнтам абсолютно непотрібне їм барахло, віднімаючи останню копійку у бідній сім’ї. Але для компанії, в якій вони працюють, це вигідно. Як і для них самих.

  1. Хірургія

Тут все тонко: серед лікарів і медсестер психопатів, навпаки, найменший відсоток (ще б пак: щоб лікувати людей, треба хоча б трошки їх любити). Але хірурги – виняток. Схоже, ті, хто з дитинства мріє різати людську плоть (нехай і в благих цілях), повинні спочатку мати знижені здатності до емпатії та співчуття. Інакше це просто неможливо винести. Деякі хірурги зізнаються, що з дитинства розпорювали животи своїм плюшевим ведмедикам. А деякі тренувалися на хом’яків і бездомних кішок … Все-все, опускаємо завісу милосердя.

  1. Журналістика

Хм. Вибачте, промовчимо.

  1. Поліція

Да-а-а … Люди, чия професія – нас охороняти, можуть самі представляти небезпеку? З іншого боку, а хіба хтось на пострадянському просторі в цьому сумнівається? Але справа не тільки в славних традиціях радянської міліції. Наприклад, за американською статистикою, сім’ї офіцерів поліції страждають від домашнього насильства в 4 рази частіше, ніж в середньому по популяції.

  1. Духовенство

Звучить трохи моторошно. Обмовимося, що дослідження все ж проводилося не при нас, а в Великобританії, і за всі конфесії ніхто не ручався. Але як гучних прикладів дослідники наводять скандали в католицькій церкві, пов’язані з гомосексуалізмом і педофілією: спочатку самі події, а потім те, як церква викручувалася. Для багатьох психопатів дійсно заманливо виявитися в рядах священиків і проповідників різних конфесій і сект: скільки беззахисних жертв для маніпуляцій, брехні і самоствердження за чужий рахунок!

  1. Висока кулінарія

Так Так! Знавці, кухар в ресторанному бізнесі, стверджують, що більшість шеф-кухарів – самозакохані, нарцистичні любителі ходити по головах, маніпулювати і домагатися свого успіху за всяку ціну. (А здавалося б – так смачно …)

  1. Держслужба

У державних чиновників є влада над людьми. А чого ще може бажати психопат? Навіть дрібна сошка буде в 25-й раз загортати вас з вашими нещасними паперами, змушуючи лестити, принижуватися і давати хабарі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

 
У вас є питання?

Отримати детальну інформацію про послуги і ціни і записатися на прийом ви можете цілодобово за телефонами 095-33-65-474 та 068-040-999-7

Інформацію про розташування нашої клініки і схему проїзду ви знайдете в розділі Контакти.

записатися на прийом