Поліпи товстої кишки ендоскопічне видалення

колоноскопия полип толстой кишки

Поліп товстої кишки

Поліп товстої кишки це невеликий клубок клітин, який утворює на поверхні ободової кишки. Більшість поліпів товстої кишки нешкідливі. Але з плином часу, деякі поліпи товстої кишки можуть перероджуватися в рак товстої кишки, який якщо его не виявити вчасно в 30% закінчується смертельним результатом.

Будь-який з нас може бути носієм поліпів товстої кишки, але існують групи підвищеного ризику наявності поліпів.

Ви знаходитесь в групі ризику якщо:

• ваш вік 50 років або старше,
• маєте надлишкову вагу або
• ви курець
• в харчовому раціоні переважає м’ясна їжа
• у Ваших кровних родичів є поліпи товстої кишки
• у Ваших кровних родичів є рак товстої кишки.

Поліпи товстої кишки в основному не виявляють жодних клінічних симптомів, медики так і називають їх “німі пухлини”. Ось чому вкрай важливо проходити регулярні обстеження і скринінгові тести, такі як пальцеве обстеження анального каналу, аноскопія, ректороманоскопія але найкраще колоноскопія, бо поліпи товстої кишки, знайдені в ранніх стадіях, як правило, можуть бути видалені безпечно і повністю.

!!! Краща профілактика раку товстої кишки, регулярне обстеження на поліпи.

Види поліпів товстої кишки

Є кілька типів поліпів товстої кишки, у тому числі:

Аденоматозні поліпи

Близько двох третин усіх поліпів аденоматозні. Тільки невеликий відсоток дійсно стають злоякісними. Але майже всі злоякісні поліпи аденоматозні.

адненомаотзный доброкачественный полип толстой кишки

Аденоматозний поліп

Зубчасті поліпи

В залежності від їх розміру і розташування в товстій кишці, зубчасті поліпи можуть стати злоякісними. Малі зубчасті поліпи в нижній частині товстої кишки, також відомий як гиперпластические поліпи, ці утворення на щастя рідко виявляються злоякісними. Великі зубчасті поліпи – які, як правило, плоскі (сидячі), важко виявити і в основному вони розташовані у верхній товстої кишки – і розцінюються як передраковий стан.

Плоский полип

Зубчастий поліп

Запальні поліпи

Такий вид поліпів являє собою результат хронічних захворювань кишечника таких як виразковий коліт або хвороба Крона товстої кишки. Хоча ці поліпи не така вже суттєва загроза, проте сам виразковий коліт або хвороба Крона товстої кишки підвищує загальний ризик захворіти на рак товстої кишки.

Псевдополипы толстой кишки

Несправжні поліпи товстої кишки

Прояви симптоми поліпів

Поліпи тривалий час не взагалі не проявляють ніякої клінічної симптоматики, тільки при досягненні великих розмірів можуть проявлятися у вигляді кровотечі, рясного виділення слизу при дефекації або явищами кишкової непрохідності.

Основна проблема поліпів не вище перераховані симптоми, а в тому що вони мають винятково велике «бажання» переродитися в злоякісне утворення кишки – в РАК.

Тому слід виявляти і видаляти поліпи не чекаючи поки вони виростуть і переродяться в рак.

Методи діагностики поліпів

Найпростіший, але на жаль найменш інформативний це гемотест – визначення наявності крові в калі. Для цього не обов’язково звертатися до лікаря, так як в будь-якій аптеці у вільному доступі є тест смужки для виявлення крові в калі (схожі на тест смужки для визначення вагітності). Недоліком цього методу є ??низька чутливість і відсутність відомостей в якому саме відділі відбувається кровотеча (кровоточать десна, виразка шлунку чи поліп товстої кишки).

Тест на приховану кров

тест на приховану наявність крові в калових масах

Ще один вкрай  простий метод це пальцеве дослідження. Досвідчений лікар – проктолог легко діагностує навіть маленькі поліпи прямої кишки, проте мінусом є факт, що при такому дослідженні тільки 5-7 см., кишки потрапляє в зону обстеження.

Пальцеве обстеження прямої кишки

Пальцеве обстеження на предмет наявності поліпів

Якщо є можливість не просто помацати, а й побачити об’єкт обстеження, то це значно покращує можливості діагностики. Ректороманоскопія метод для якого не потрібна тривала складна підготовка. Ця діагностична процедура проводиться приладом – ректороманоскопом який представляє собою трубку з лінзою і дає можливість дослідити 25-30 см., товстої кишки- пряму кишку та початковий відділ сигмоподібної кишки. Метод простий, але на жаль при ньому в товстій кишці залишається ще 80-120 см не обстеженої кишки, яка в ідеалі також має підлягати огляду.

Ректороманоскопія

Ректороманоскопія

Ректороманоскопією можна обійтись при профілактичних оглядах в пацієнтів молодших 40р., в усіх хто старше або в кого наявні скарги на біль в животі та виділення незміненої крові необхідно застосовувати КОЛОНОКОПІЮ – “ЗОЛОТИЙ СТАНДАРТ” в обстеженні товстої кишки.

Цей метод дає можливість виявити поліп або рак на дуже ранніх стадіях, ще до формування наросту або горбика, взяти з утвору або підозрілої частини кишки тканину для гістологічного дослідження, і що дуже важливо в більшості випадків дає можливість ендоскопічно видалити утвір або провести терапевтичне лікування (припікання, введення антибіотиків, склерлозантів) не вдаючись до відкритої операції.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

 
У вас є питання?

Інформацію про розташування нашої клініки і схему проїзду ви знайдете в розділі Контакти.

записатися на прийом