Чому виникає геморой?

Чому виникає геморой?

Під цією недугою мають на увазі дефект венозних вузлів і прилеглих до них тканин які розташовані в нижньому відділі прямої кишки. Говорити про цю хворобу вкрай незручно, тим не менш, вона може значно погіршити якість життя пацієнта. Кровотеча з гемороїдальних вен, відчуття дискомфорту, свербіж, біль, труднощі при дефекації – типові симптоми хворих, які не наважуються відвідати проктолога.

Геморой – відмінності захворювання у чоловіків і жінок

Частота виникнення геморою серед представниць жіночої статі набагато вища (приблизно в двічі), ніж серед осіб чоловічої статі. Це пов’язано зі специфікою органів малого таза. Геморой часто проявляється при вагітності, через надмірне збільшення тиску в порожнині малого таза, що негативно впливає на судини  (в більшості випадків захворювання вперше виникає під час виношування плоду), його також провокують пологи. Крім зростання тиску в животі та суднах певну  роль відіграє і механічне травмування стінок кишки твердими каловими масам. Збільшення матки провокує стиснення великих судин і порушення кровотоку з його застоєм. Але особливої різниці в симптомах та ускладненнях між гемороєм у чоловіків і жінок немає.

Вивчивши джерела цього проктологічного захворювання, можна прискорити процес одужання.

Геморой – фактори розвитку захворювання

Три основні групи причин:

Генетика і спадковість.

Наявність захворювань в роду пацієнта значно збільшує ризик прояву геморою, приблизно на 80% із-за слабкості стінок судин, дефектів будови, патологічних утворень.

Малорухливий спосіб життя.

Ризикують захворіти на геморой представники сидячих професій. Наприклад, водії, менеджери, керівні офісні працівники, які забувають про профілактику.

– Фізичні перевантаження і дії, що підвищують тиск в черевній порожнині, можуть привести до уповільнення кровотоку в тазу, який в разі ігнорування викликає геморой.

Неправильний раціон.

– Недостатність клітковини, кисломолочної їжі, зловживання випічкою, макаронними виробами і м’ясом провокують труднощі в дефекації людини.

– Необхідність багато тужитися порушує кровообіг в нижніх відділах кишківника, викликаючи запалення гемороїдальних вузлів.

– Діарея, що виникає в разі дисбактеріозу, попадання інфекції в кишку з появою рідких випорожнень, провокує геморой в такій же мірі, як і запори.

Головною причиною в категорії «раціон і неправильне харчування» можна назвати прямий вплив згубних речовин на кишкову стінку і її судини (алергени, гниюча їжа, мінеральні компоненти ліків).

ОКРЕМО ВАРТО РОЗГЛЯДАТИ ВАГІТНИХ ЖІНОК.

Не кожна вагітність супроводжується гемороєм. Він можливий при комбінації сприяючих і відтворюючих факторів недуги.

Сприятливі – генетична схильність до захворювання, вроджені відхилення, м’язова слабкість та слабкість сухожиль, атрофія фіксуючих зв’язок органів малого таза, низька еластичність судинних стінок.

Відтворюючі – стрімке збільшення тиску в черевній порожнині (через кашель, фізичні вправи, схильності дуже сильно тужитися при запорах).

Шкідливі звички викликають різні ускладнення, в тому числі і геморой – алкогольні напої і сигарети збільшують шанси виникнення недуги, стверджує статистика. Із-за шкідливих звичок порушується живлення тканин, що викликає харчові розлади (запори або проноси).

Також геморой може виникнути через патологію клапанів в гемороїдальних вен, спровокованих віковими змінами або вродженими вадами тканин.

Якщо вчасно звернутися до проктолога, геморой виліковується за кілька діб з використанням сучасних технологій. Не потрібно соромитися лікарів, коли справа стосується здоров’я людини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

 
У вас є питання?

Інформацію про розташування нашої клініки і схему проїзду ви знайдете в розділі Контакти.

записатися на прийом