Після виписки з стаціонару
Кандидат медичних наук.
Спеціалізація - загальна хірургія та проктологія.
Часто після виписки з хірургічного стаціонару пацієнт ще не повністю відновився, в зв’язку з чим йому потрібна додаткова допомога в основному інформативного характеру.
Зарадити в цій ситуації повинна амбулаторна, поліклінічна допомога, проте враховуючи нормативний час від 8 до 15 хв., на 1 -ого пацієнта важко отримати вичерпні відповіді на запитання, що виникають, в період реабілітації. В даному розділі ми будемо вести мову про поведінку, догляд за раною, режимом дня у пацієнтів які виписані з стаціонару.
Отже, Ви вдома, виписали УРА!!! Що далі?
- Не забувати настанову яку надав лікар при виписці.
- Якщо настанов не було, треба слідкувати рекомендаціям в виписці, де вказується дата повторного візиту (при потребі), дієта, дата візиту до амбулаторії, та спеціальності лікарів до яких можливо потрібно звернутись (в хірургії пацієнт часто виписується під нагляд гастроентеролога, терапевта, ендокринолога чи невролога небо невропатолога).
- Якщо жоден з вище вказаних варіантів не виконаний тоді спочатку розглянемо екстрені ситуації які можуть виникнути :
- не зняті шви, дренажі, пов’язки на рані мають обов’язковий наглядом хірурга поліклініки чи медичного працівника іншої спеціальності (сімейний лікар, фельдшер)
- контроль температури тіла вранці та ввечері протягом тижня після виписки (температура до 37.9) не є критичною, і не повинна викликати паніку, в такому випадку необхідна планова консультація , якщо ж зафіксований підйом вище 38,0 С, то необхідна невідкладна медична допомога (виклик швидкої допомоги, або ж самостійне звернення до приймального покою чергової лікарні)
- контроль загального стану (артеріальний тиск, загальна слабкість,больові відчуття). Тиск нижче 100/80 мм.рт.ст (при умові, що це не постійний індивідуально нормальний тиск) повинен насторожувати в зв’язку з можливою кровотечею, а при наявності стільця чорного кольору, кров’яних виділень по дренажам, чи надмірного просякання пов’язки кров’яними виділеннями НЕГАЙНО ВИКЛИКАТИ НЕВІДКЛАДНУ ДОПОМОГУ. Тиск вище 150/100мм.рт.ст., небезпечний провокуванням судинних ускладнень – інсульт, інфаркт і знову ж таки кровотеча, проте тут можна спробувати знизити тиск самостійно (до кровотечі не відноситься), гіпертоніки з стажем часто мають цілий арсенал мед.препаратів, і добре знають схему вказану лікарем кардіологом на випадок раптового підйому артеріального тиску.
У вас є питання?
Інформацію про розташування нашої клініки і схему проїзду ви знайдете в розділі Контакти.
записатися на прийом
Необхідна консультація спеціаліста.