Пароніхій

Загальна інформація

 Пароніхій – запалення нігтьового валика, викликане інфекційними агентами. Потрапляння занози під нігтьовий валик, невдалий манікюр, або здертий задирок може призвести до розвитку пароніхію – запалення нігтьового валику. Більшість з Нас не бачить приводів для паніки, на перший погляд нічого страшного, але запалення може перейти в нагноєння – панарицій. Щоб запобігти можливій операції, необхідно вчасно розпізнати пароніхій і звернутися по кваліфіковану допомогу.

Які причини пароніхію?

Як правило причиною є задирки, травми нігтьового валика, невдалий манікюр, тріщини.

Симптоми пароніхію

Пароніхій проявляється набряком в місці запалення, почервонінням, різким болем при натискані. При відсутності адекватного лікування запалення переходить в нагноєння.

 Пароніхій лікування

 Коли виникають перші ознаки запалення (почервоніння, набряк) можливе самостійне лікування. В випадках неефективності самолікування протягом 2-3 діб необхідна консультація лікаря.

Три прості речі які допоможуть вилікувати пароніхі: 1-не гріти запалену ділянку (теплі ванночки, компреси, зігріваючі мазі, пластирі) 2-прохолодні сольові ванночки 3-4 рази на день по 15 хв., (на 1 л. води 8 столових ложок з гіркою солі, власне чим більше солі тим краще) 3-не мазати маззю та не замотувати палець.

В 9 з 10 випадків вказані методи допомагають, в іншому ж випадку процес запалення переходить в нагноєння. Що робити? Звернутись до лікаря! Основна мета розкрити гнійник і випустити гній, вже не другу добу стан суттєво покращиться, тривалість операції 10-15 хвилин, тривалість лікування 7 днів.

Отже, якщо Ви помітили в себе хоча б перші ознаки пароніхію, слід не залишати свої нігті напризволяще, краще звернутися до спеціаліста за порадою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

 
У вас є питання?

Інформацію про розташування нашої клініки і схему проїзду ви знайдете в розділі Контакти.

записатися на прийом