Хронічний парапроктит
Нориця або рос. свищ – це патологічний канал (трубка), який з’єднує вогнище захворювання (найчастіше гнійник або пухлина) з поверхнею тіла або якоюсь його порожниною. Крім того, свищ може утворитися між двома порожнистими органами, пряма кишка та сечовий міхур, жовчний міхур та товста кишка тощо. При параректальній нориці внутрішній отвір завжди пов’язаний з анальним каналом а точніше з анальною криптою. Хронічний парапроктит – це хронічне гнійне запалення, яке складається з незмінних компонентів що відрізняють його від інших запальних захворювань малого тазу наприклад абсцес малого тазу.
Параректальні нориці завжди є наслідком перенесеного гострого парапроктиту. Майже кожен третій пацієнт з гострим парапроктитом звертається за медичною допомогою після того, як гнійник самостійно розкрився (причина гнійні маси в калі або на нижній білизні). Якщо ж пацієнт і надалі не звертається до спеціаліста, то таке мимовільне розкриття парапроктиту і призводить до виникнення параректальної нориці. Хворі ж, які вчасно прийшли до лікаря, щоб розкрити гнійник при гострому парапроктиті, не завжди можуть отримати радикальне хірургічне лікування. Основне, що потрібно зробити при лікуванні гострого парапроктиту – це усунення вхідних воріт інфекції. Зазвичай лікар може розкрити гнійник, видалити гній, промити порожнину і встановити дренаж, але якщо вхідні ворота не ліквідовані (норицевий отвір в анальному каналі), то це веде до постійного інфікування з просвіту кишки і як наслідок перехід до хронічного парапроктиту. В результаті постійного «підживлення» вогнища запалення стінки гнійного ходу оточуються сполучною тканиною – так з’являється норицевий хід «щільна труба» . Зовнішній отвір параректальної свища може відкриватися як вже згадувалось будь де на промежині. Розмір зовнішнього отвору нориці зазвичай не більше 1 мм. Крім того, по ходу самого параректальної свища в навколопрямокишковій клітковині можуть виникати гнійні затьоки (розгалуження гнійних мас по типу віток дерева) та інфільтрату (ущільнення)
Прояви хронічного парапроктиту
Хронічний парапроктит – це наслідок гострого парапроктиту. Тому багато їх симптомів схожі, за тим винятком, що при хронічному парапроктиті їх вираженість набагато менше. Основною скаргою пацієнта з параректальним свищем норицею є виділення в області промежини. Виділення носять гнійний або сукровичні характер. Якщо такі виділення досить рясні, вони можуть викликати подразнення шкіри і свербіж.
Біль що пов’язана з дефекацією – зазвичай посилюється при дефекації, після чого стихає, так як при розтягуванні анального каналу в момент проходження калових мас неповний внутрішній свищ (нориця) краще дренується.
Озноби та підйом температури характерні в період загострення
Перебіг хронічного парапроктиту протікає хвилеподібно – це означає, що протягом тривалого часу пацієнта можуть не турбувати вище вказані симптоми це період стихання проте нажаль на зміну йому ЗАВЖДИ приходить період загострення і біда втому що кожне загострення ЗАВЖДИ веде за собою збільшення площі ураження що ускладнює процес лікування в подальшому та призводить до небажаних результатів лікування.
Ускладнення параректальної свища
Складні параректальні нориці, особливо з інфільтратами і гнійними затьоками, з частими загостреннями, можуть стати причиною значного погіршення загального стану пацієнта.
Тривалий перебіг запального процесу призводить, у свою чергу, до значної деформації анального каналу та промежини. Відбуваються рубцеві зміни в анальному сфінктері (м’язи що замикають пряму кишку і таким чином тримають калові маси), що приводить до його недостатності (нетримання газів та калу).
Для хронічнoго парапроктиту характерно і таке ускладнення, яке зустрічається при хронічній анальній тріщині, як пектеноз. Це рубцеві зміни в стінці анального каналу. Їх наслідок – зниження еластичності анального каналу і його рубцева стриктура, це патанатомічно (для фахівців). А пацієнт повинен знати, що анальний канал втрачає еластичність тобто здатність до розтягнення, що веде до болісних відчуттів під час дефекації, метеоризму, явищ кишкової непрохідності. Тому своєчасне звернення до лікаря є гарантом гарного результату лікування!
Коментарів (1)
Залишити відповідь
Інформацію про розташування нашої клініки і схему проїзду ви знайдете в розділі Контакти.
записатися на прийом
Екатерина
-
Здравствуйте.
Какого цвета гной, выделяющийся со свища?
И что значит, когда во время дефекации выделяется густоватый, тянущийся от желтого до коричневого цвета типа слизь? Это нормально или есть патология?