Папілярний рак щитоподібної залози

Операція - папілярний рак щитоподібноі залози

Операція – папілярний рак щитоподібної залози

Папілярний рак – злоякісне новоутворення, яке зустрічається частіше за інші раки щитоподібної залози. При своєчасному і адекватному лікуванні – має сприятливий прогноз.

Що таке папілярний рак?

Слово «папіла», в перекладі з латинської мови – сосочок – горбик, пухлина під мікроскопом має множинні горбки або сосочки, що і лягло в основу назви – папілярний рак.

Чи великий ризик захворіти ?

Папілярний рак – найчастіший тип злоякісних вузлів щитоподібної залози (> 80 % всіх раків щитоподібної залози папілярні раки). За даними Національного канцер реєстру 14,3 випадки на 100 тис. населення в 2009 р.

Коли і у кого цю патологію можна зустріти ?

Даний тип раку може розвиватися в різні вікові періоди і описаний навіть у новонароджених. Найчастіше зустрічається у віці 30-50 років. Співвідношення папілярного раку у жінок і чоловіків становить 8:1 .

Як розпізнати це захворювання ?

Рак щитоподібної залози підступний тим що функція залози порушується рідко. Із за цього особливих скарг у хворого не виникає. Основною клінічною ознакою є вузол в щитоподібній залозі який в 90 % виявляють на УЗД і лише в 10 %  лікарем при плановому огляді та пальпувані залози. Рак може розвиватися як в збільшеній залозі так і в залозі нормальних розмірів. Труднощі діагностики складають раки які ростуть на тлі багато вузлового зобу. Такі раки важко помітити серед множинних вузлів. Всі підозрілі вузли підлягають пункції.

Фактори ризику:

Наявність раку щитоподібної залози у кровних
родичів
Перенесені рентген дослідження голови і шиї, рентгенотерапія голови і шиї ( раніше так лікували хронічний тонзиліт )
3 Радіоактивне опромінення (велика частина жителів центральної України піддалася опромінюванню внаслідок Чорнобильської аварії)
3 Тривала сиплість голосу.

Діагностика

Майже завжди вперше виявлення вузла відбувається під час ультразвукового дослідження щитоподібної залози. Якщо лікар УЗД знайшов вузол який йому «підозрілий» – неправильна форма, нерівні краї, відкладення кальцію, то з такого вузла береться біопсія. Метод називається тонкоголкової пункційна біопсія.

Що таке біопсія ?

Забір клітин з підозрілої ділянки щитовидної залози для дослідження під мікроскопом. Метод безболісний. Тонкоголкова пункційна біопсія щитоподібної залози – це заключна точка в постановці діагнозу папілярного раку на доопераційному етапі.

Лікування

Лікування раку щитоподібної залози тільки хірургічне! Не залежно від розміру вузлів виконують видалення всієї щитоподібної залози. Виписка з лікарні (стаціонару) можлива на 3-5 добу. У подальшому пацієнт повинен приймати гормони щитоподібної залози у таблетованій формі. Для попередження рецидиву захворювання в післяопераційному періоді (через 1 місяць) застосовують лікування радіоактивним йодом. Хіміотерапія при даному захворюванні неефективна.

Прогноз папілярного раку щитоподібної залози сприятливий.

Цей тип раку добре піддається лікування, рівень п’ятирічного виживання більше 95%, для порівняння при раку кишечника таких же розмірів виживання не перевищує 60 %. Віддалені метастази при папілярному раку щитоподібної залози зустрічаються досить рідко. У нашій клініці прооперовано понад 10 тисяч пацієнтів з раком щитоподібної залози.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

 
У вас є питання?

Інформацію про розташування нашої клініки і схему проїзду ви знайдете в розділі Контакти.

записатися на прийом