Пахова грижа – лікування

Пахова грижа лікування- частий запит в інтернет ресурсах, необхідно одразу сказати що ефективним є лише оперативне лікування. Нижче описані головні методи оперативного лікування пахової грижі.

 1. Визначення, етіологія гриж передньої черевної стінки. Актуальність теми.
 2. Клінічна картина гриж передньої черевної стінки.
 3. Класифікація гриж передньої черевної стінки.
 4. Пахова грижа – анатомія, класифікація, діагностика та лікування.
 5. Пупкова грижа – анатомія, класифікація, діагностика та лікування.
 6. Стегнова грижа – анатомія, класифікація, діагностика та лікування.
 7. Грижа білої лінії живота – анатомія, класифікація, діагностика та лікування.
 8. Післяопераційні вентральні грижі. Класифікація післяопераційних гриж. Передопераційна підготовка. Сучасні підходи до вибору оперативних втручань.

Пахова грижа лікування – частий запит в інтернет ресурсах, необхідно одразу сказати що ефективним є лише оперативне лікування. Головна мета операції — “підсилення” слабких місць передньої черевної стінки це називається пластика пахового каналу.

Операцію проводять в два етапи.

Перший етап — формування доступу до паховому каналу видалення грижового мішкка: в пахової області виконують косий розріз паралельно й вище пахової зв’язки від передньо-верхньої ості клубової кістки до симфізу; розсікають апоневроз зовнішнього косого м’яза живота; верхній йогоклапоть відділяють від внутрішнього косого та поперечного м’язів, нижній — відсімяного канатика, жолоб пахової зв’язки до лонного горбка.

Другим етапом ушивають глибоке пахове кільце до нормальних розмірів (діаметр 0,6—0,8 см.) та укріплюють “слабкі”місця передньої черевної стінки це називається пластикою пахового каналу. При виборі методу пластики пахового каналу треба враховувати, що в основному причиною утворення пахових гриж є слабкість задньої стінки пахового каналу.

Спосіб Боброва — Жирара, Спасокукоцкого, Кукуджанова, Постемського та інш. на даний час мають лише історичний інтерес. Частота рецидивів при використанні цих методик коливається в межах 35-40 %.

Спосіб Басіні забезпечує зміцнення задньої стінки пахового каналу. Після обробки грижового мішка сім’яний канатик відсувають в вверх і під ним підшивають внутрішній косий та поперечний м’язи разом із поперечною фасцією живота до пахової зв’язки. Сім’яний канатик вкладають на знов утворену  задню стінку. Накладення глибоких швів сприяє швидкому та надійному відновленню ослабленої задньої стінки пахового каналу. Краї апоневроза зовнішнього косого мязу сшивають кінець в кінець.

В спеціальному герніотомічному госпіталі м. Торонто розроблений спосіб Шолдіса (багатошарова пахова герніопластика). Цей спосіб є модифікацією способу Бассіні. Таке лікування пахових гриж виконано в 50 тис. хворих рецидиви відмічались в 0,8% спостережень.

Пахова грижа лікуванняз застосуванням ненатяжної пластики (Tension – free).

У 1986 році Irving Lichtenstein вперше систематизував і чітко описав всі етапи ненатяжної пластики при лікувані пахових гриж. А в 1986 році він разом зі своїми колегами опублікував дані по 1000 проведеним за цією методикою операціям з нульовою кількістю рецидиву грижі. При цьому в звіті він відмітив, що ця техніка операції має безперечні переваги: майже повна відсутність болю після операції, мінімальні терміни госпіталізації, негайне повернення до активної трудової діяльності відразу після операції, відсутність ризику ушкодження сечовивідних шляхів, відсутність ускладнень з боку легенів і серцево – судинної системи, економічний ефект.

лікування грижі

Герніопластика по Ліхтенштейну

Все заявлене на той момент суперечило дійсності. І навіть було опубліковано офіційний лист групи відомих хірургів, що прямо звинувачували Ліхтенштейна в обмані і маніпуляції цифрами. Але в 1992 року був опублікований звіт по 3019 пацієнтам, що були прооперовані з приводу пахових гриж  методом Ліхтенштейна в інших спеціалізованих грижових центрах. Відсоток рецидиву склав усього 0.2%. В 1995 року світу був наданий звіт вже по 16000 операцій за цією методикою, проведеною 72 хірургами неспеціалізованих клінік. Відсоток рецидиву склав менше 0.5%.

З цієї миті лікування пахових гріж за методикою Ліхтенштейна вважається “Золотим стандартом”. І в історії герніології (науки про грижі) Ірвин Ліхтенштейн назавжди залишився хірургом, який повністю змінив погляд на цю проблему і перевів операцію з приводу пахових гриж в розряд амбулаторних втручань.

Особливості операції Ліхтенштейна:

 •          розріз шкіри 10 см
 •           зміцнення задньої стінки пахового каналу сітчастою пластиною позаду сім’яного канатика
 •           сітка фіксується по усьому периметру безперервним швом.

Пахова грижа лікування з застосуванням обтураційного методу (Mesh Plug).

Історія становлення цього методу лікування пахової грижі розпочинається з 1968 року, коли той же Ірвин Ліхтенштейн уперше застосував скручену у вигляді циліндра сітку Marlex для пломбування (обтурації) грижових воріт (отвори, через які виходить грижа) під час операції з приводу стегнової і рецидивної пахової грижі. Етап стандартизації і широкого впровадження цього методу лікування пахових гриж розпочинається з 1989 року завдяки роботам I.M. Rutkow і A.W. Robbins(США). Вивчивши успішний досвід Жильбера по використанню протеза у вигляді парасольки або конуса і активно використовуючи цей метод вони з часом дійшли висновку, що даний техніка може використовуватися при усіх типах пахових і стегнових гриж. При цьому вони використали протези, підготовлені вручну. Навесні 1993 року, вони спільно з компанією C.R. Bard Company розробили і впровадили у виробництво вже готовий до використання набір для “обтураційної” пластики.

Особливості операції :

 • розріз 4-6 см
 • грижові ворота обтуруються (пломбуються ) сітчастим протезом спеціальної форми
 • задня стінка пахового каналу зміцнюється плоскою сіткою позаду сім’яного канатика без підшивання.

Пахова грижа лікуванняз застосуванням системи PHS або UHS (Этикон, Джонсон&Джонсон).

При цій методиці використовується спеціально фабричний виготовлений імплант із поліпропілену(PROLENE Hernia Sistem або PHS) або з напіврозсмоктуючого матеріалу(ULTRAPRO Hernia Sistem або UHS). Суть методики схожа з обтураційним методом, описаним вище. Тільки в даному випадку змінена форма імпланта у вигляді моноблока. Роль “парасольки” для обтурації грижових воріт грає перехідний циліндр, а плоскі частини протеза зміцнюють стінки спереду і ззаду.

Особливості операції :

 • розріз 10 см;
 • виділяються грижовий мішок і сім’яний канатик;
 • у передочеревинному просторі в області грижових воріт формується простір, куди поміщається одна із пластин протеза.

Друга пластина протеза розташовується більше зовнішньо між шарами черевної стінки. Таким чином, перехідний циліндр пломбує грижові ворота.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

 
У вас є питання?

Інформацію про розташування нашої клініки і схему проїзду ви знайдете в розділі Контакти.

записатися на прийом