• Головна
  • паціенту
  • Народні мотоди лікування геморою одобрені Гарвардськими ученими

Народні мотоди лікування геморою одобрені Гарвардськими ученими

лечение геморроя без операцииБільшість гемороїдальних симптомів можна значно пом’якшити, вживши простих домашніх заходів, які більше відомі у нас як народні методи лікування геморою. Вчені Гарвардського університету проаналізували результати лікування понад 100 000 пацієнтів з гемороєм і визначили 6 факторів та  засобів які дійсно допомагають уникнути оперативного лікування геморою в 97,5%! Давайте детальніше розглянемо ці «чудо» заходи.

1.Рослинна клітковина


Не хочете страждати на геморой – д
одавайте велику кількість клітковини в їжу вигляді трав’яних салатів або харчових добавок. Ось перелік продуктів з найвищим вмістом клітковини: броколі, квасоля, пшениця, вівсяні висівки, цільнозернові продукти і свіжі фрукти.
Вживаючи підвищену кількість клітковини, не забувайте про два правила:
– Перше правило – клітковині потрібна велика кількість рідини інакше вона буде відбирати її у організму;
– Друге правило – клітковину слід вживати з кисломолочними продуктами тоді її ефект буде максимальним.
Клітковина пом’якшує стілець і сприяє легкому транзиту калових мас крізь анальну зону, зменшуючи тим самимтравматизацію та тривалість тиску на гемороїдальні вузли. Добавки клітковини допомагають зменшити кількість та активність гемороїдальних кровотеч, уникнути розвитку  запалення і набряку гемороїдальних вузлів. Також волокна сприяють зменшенню подразнень шкіри навколо анального отвору викликаними мікрочастинками калу які прилипли на поверхні слизової або шкіри. Деякі особи відзначають, що вживання підвищеної кількості клітковини в раціоні викликає вздуття живота і підвищене газоутворення – метеоризм. Цього легко уникнути шляхом повільного і поступового збільшення споживання рослинних волокон, треба починати з мінімальної дози – 2 столових ложок і поступово збільшувати до 20 в день. Таким чином, наш організм встигає адаптуватися до здорової і корисною але незвичної їжі!

2. Фізична активність


Помірні фізичні навантаження при геморої, такі як швидка ходьба 20-30 хвилин в день, плавання, біг можуть допомогти стимулювати функцію кишечника і таким чином ліквідувати симптоми захворювання. Всі описані методики спеціальних вправ по скороченню м’язів тазової діафрагми (широко розрекламовані в побуті) не знайшли наукового підтвердження щодо позитивного лікувального ефекту на гемороїдальну хворобу.

3. Гігієна анальної області


Хворі з гемороєм повинні знати, що при першому ж потягу до дефекації необхідно відразу, не відкладаючи сходити в туалет, ні в якому разі не чекати більш зручного часу. Вміст кишечника значно підвищує тиск і напруження, в зоні гемороїдальних вузлів викликаючи їх травматизм і запалення. Крім того слід виробити звичку щодня в певний час, наприклад після сніданку сидіти на унітазі протягом декількох хвилин, це може допомогти вам налагодити регулярний стілець за допомогою звички.

4. Лікувальні водні процедури – сидячі ванночки


Теплі водяні ванни, при яких в воду занурюється зона сідниць і стегон протягом 15 -20 хв., допоможуть вилікувати анальний свербіж, а також знімуть запалення і спазми сфінктера – анального м’язу. Аптеки продають зручні для цього спеціальні невеликі пластикові ванни, які відповідають отвору кришки унітазу, також в цих цілях можна використовувати звичайний таз або ванну з невеликою кількістю теплої 30-35 С води. Більшість експертів рекомендують приймати 20-хвилинну сидячу ванну після кожного спорожнення кишечника і два або три рази на день на додаток до цього. Після ванночки необхідно висушити анальну область насухо м’яким рушником або папером, заборонено надто сильно терти уражену зону, досить просто на деякий час притиснути тканину до шкіри, і все. Також для сушіння можливе використання фена.


5. Холод


У разі гострого геморою, можливе використання холодного компресу у вигляді пакету з льодом, обмотаним 1 шаром махрового рушника. Компрес на кілька хвилин прикладають на анальну область, це зменшує біль і набряк.


6. Спеціальна підстилка для сидіння


Сидіння на подушці, а не на твердій поверхні допомагає зменшити набряк  геморою і запобігти утворенню нових тромбованних гемороїдальних вузлів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

 
У вас є питання?

Інформацію про розташування нашої клініки і схему проїзду ви знайдете в розділі Контакти.

записатися на прийом