Механічна жовтяниця

Механічна жовтяниця – хвороба, що проявляється пожовтінням шкірних покривів і видимих ??слизових оболонок, причиною якої є вихід жовчних кислот у кров. Причина накопичення жовчних кислот порушення прохідності жовчних шляхів (шляхи перекриті) при їх обтурації.

У нашому відділенні виконуються черезшкірна чрезпечінкова холангіостомія під контролем УЗД (введення в жовчні протоки силіконових дренажів для забезпечення відтоку жовчі), ретроградна холецистопанкреатографія з контрастуванням жовчних проток, стентування проток (введення в протоки силіконових трубочок для відновлення пасажу жовчі) під контролем рентгеноскопії та УЗД.

Причини жовтухи

  • На першому місці серед причин обтурації (закупорки) протоків жовчокам’яна хвороба.
  • На другому – пухлини печінки, підшлункової залози, дванадцятипалої кишки.
  • Третє місце займають запальні захворювання прилеглих органів (панкреатит).

Симптоми механічної жовтяниці

Основним симптомом цього захворювання є жовтуватість шкіри та слизових оболонок. Воно може носити наростаючий характер або хвилеподібний при так званому вентильному механізмі, коли періодично виникає відновлення прохідності жовчних проток (жовчнокам’яна хвороба).
Хворих турбує свербіж шкіри, внаслідок подразнення її кристалами жовчних кислот.
Біль може бути різної інтенсивності від помірної до інтенсивної .
Крім того у хворих можуть мати місце клінічні прояви захворювання, що викликали обтурацію жовчних проток.

Діагностика механічної жовтяниці

При ультразвуковому дослідженні візуалізуються розширені вище рівня обструкції (закупорки) жовчовивідні протоки. Часто вдається виявити причину, що викликала механічну жовтяницю.

Для диференціальної діагностики жовтяниці використовують в першу чергу неінвазивні методики УЗД , МРТ , РКТ .
Якщо на цьому етапі не вдається виявити причину захворювання – виконують ретроградну холецістопанкреатографію з контрастуванням жовчних проток і чрезшкірну чрезпечінкову холангіостомію під контролем ультразвуку (метод полягає у введенні в внутрішньопечінкові жовчні протоки тонкого силіконового дренажу і контрастуванні проток для виявлення причини обструкції і декомпресії жовчовивідних проток).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

 
У вас є питання?

Інформацію про розташування нашої клініки і схему проїзду ви знайдете в розділі Контакти.

записатися на прийом