Лікування геморою латексними кільцями
Ми вже не раз говорили про те, що хірургія в області проктології поступово починає поступатися позиціями більш сучасним методикам лікування. Зокрема, це стосується геморою – одного з найбільш дискомфортних захворювань в даній сфері.
Альтернативними до хірургічного видалення геморою є малоінвазивні методи: їх вартість і ефективність влаштовує як фахівців, так і їх пацієнтів, тому сьогодні вони набувають все більшого поширення.
Лікування геморою: лігування латексними кільцями
Лігування гемороїдальних шишок – один з найпоширеніших методів малоінвазивного хірургічного втручання. Застосовується він при 2-3 стадіях захворювання, не проводиться на першій стадії, а на 4 стадії розвитку може застосовуватися лише за умови можливості чіткого виділення межі венозного розширення, при відсутності зовнішніх шишок.
Слід зазначити, що латексне лігування – не тільки один з найпоширеніших, але й один з найстаріших методів лікування, що продовжує розвиватися і в наші дні. Вперше така процедура була проведена ще 19 столітті, а технологія була відома навіть за часів Гіпократа. У 20 столітті ця методика продовжує розвиватися завдяки технологічному прогресу, і сьогодні кожен пацієнт може оцінити безболісність процедур і зручність лікування.
Лікування геморою латексними кільцями передбачае проведення досить простої процедури, що забезпечує скорочення наповнення гемороїдального вузла кров’ю. Для отримання доступу безпосередньо до шишки, що утворилася, лікар вставляє в пряму кишку пацієнта аноскоп – порожню трубку для огляду проходу. Після визначення положення вузла в анус вводиться лігатор – пристрій, що механічним або вакуумним шляхом (залежно від типу лігатора) «збирає» шишку, надягаючи на її основу латексне кільце.
Як відомо, латекс за своїми характеристиками схожий з гумою: це досить еластичний матеріал, з високим показником міцності. Саме кільце має внутрішній діаметр близько 1 мм, а зовнішній – близько 5. Після того, як латексне кільце буде натягнуте на основу вузла, кровообіг в ньому майже повністю припиняється. Коли надходження крові в вузол перерветься повністю, це спричинить відмирання тканин. За словами фахівців, а також за відгуками клієнтів, що лікували геморой латексними кільцями, через 10-14 днів після проведення процедури введене латексне кільце і повністю відмерлий гемороїдальний вузол відпадають. Відбувається це без стороннього втручання, в рамках акту дефекації.
Особливості латексного лігування
Згідно оптимізованої технології лікування геморою, допрацьованій протягом багатьох років її дослідження і практики, введення кільця здійснюється тільки в тому випадку, коли межі гемороїдального вузла чітко окреслені. Пов’язано це з тим, що для забезпечення безболісності проведення лікування потрібно повністю відокремити вузол від інших тканин, щоб накладене кільце не охоплювало оточуючу вузол слизову оболонку кишки. У такому випадку після виведення відмерлого вузла, на місці залишається невеликий виступ, «обмежений» невеликим рубцем. Якщо ж при лігування були захоплені сторонні покриви, пацієнт буде відчувати біль до моменту їх відмирання.
У разі необхідності лікування геморою з використанням кілец, якщо кількість гемороїдальних вузлів перевищує 1, процедура проводиться поетапно. Найчастіше першим видаляють найбільший вузол, або той, що завдає найбільшу кількість незручностей. Повторну процедуру для видалення інших шишок можна буде проводити тільки через 2-3 тижні після першої. Така техніка дозволяє звести нанівець можливість появи больового синдрому.
Якщо усувається досить великий вузол, для лікування також може знадобитися кілька процедур. Вони також проводяться з інтервалос 3-4 тижні. Для спрощення і прискорення процесу використовують не 1, а 2 латексних кільця.
Варто зазначити існування деяких недоліків даного методу лікування. Зокрема, лікар повинен попередити свого пацієнта про досить малу (всього 1%) ймовірність виникнення анальної кровотечі. Найчастіше таке ускладнення може виникнути при значних навантаженнях на сфінктер або на м’язи малого тазу. Трохи частіше пацієнти відчувають біль після лікування геморою лавсановими кільцями. Це пов’язано з тим, що в організмі відбувається процес відмирання “хворої” і певної кількості живої тканини. Больовий синдром також може виникати при одночасному видаленні більш ніж одного вузла. У більшості випадків біль виражена не сильно, і тому не завдає відчутного дискомфорту. Біль знімається з допомогою анальгетиків.
Протипоказання
Відгуки про лікування геморою кільцями переважно позитивні: пацієнти відзначають безболісність і високу швидкість процедур, зручність їх проведення і короткий строк післяопераційного відновлення організму. Однак невеликий ряд протипоказань все ж існує. Зокрема, латексне лігування заборонено особам, у яких на фоні виникнення гемороїдальних вузлів розвиваються анальні тріщини. Крім того, прямим протипоказанням є запальні процеси органів травлення і кишківника. Найбільшу загрозу для здоров’я пацієнта в даному випадку несуть проктіти і парапроктіти.
В інших випадках метод може ефективно використовуватися для усунення геморою різних стадій розвитку.
Відгуки
Позитивні відгуки про дану методику відзначаються як пацієнтами, так і лікарі-проктологи. Зокрема, фахівці зазначають високу ефективність методу і можливість її застосування в широкому спектрі ситуацій. Так, лікарі говорять про те, що саме на 2-3 стадії геморой діагностується найчастіше. Це пов’язано з тим, що саме до цього часу симптоматика захворювання стає досить вираженою, що буквально «змушує» хворого звернутися по кваліфіковану допомогу. Як вже було зазначено, ефективність хірургічного втручання в цей період найвища.
Також варто нагадати, що відгуки людей щодо лігування латексними кільцями свідчать про те, що повне виведення вузла відбувається на 10-14 день після закінчення процедури. Цей процес, на думку пацієнтів, відбувається безболісно і непомітно. Швидке повернення до повсякденних обов’язків і практично повна відсутність обмежень також не залишає нікого байдужим.
Інформацію про розташування нашої клініки і схему проїзду ви знайдете в розділі Контакти.
записатися на прийом
Необхідна консультація спеціаліста.