Лікування геморою лігуванням кільцями з латексу

ЛЕЧЕНИЕ ГЕМОРРОЯ ЛАТЕКСНЫМИ КОЛЬЦАМИ

ЛЕЧЕНИЕ ГЕМОРРОЯ ЛАТЕКСНЫМИ КОЛЬЦАМИ

Лігування геморою латексними кільцями

Серед методів лікування внутрішнього геморою широке застосування отримало лігування гемороїдальних вузлів за допомогою латексних кілець. Колопроктологія віддають перевагу цьому амбулаторному способу за рахунок відносної простоти проведення та ефективності результатів.

Методика лікування за допомогою латексних кілець розроблена зарубіжними фахівцями. Для проведення процедури використовується спеціальний інструмент, який укладає ніжку вузла в «кайдани» циркулярної лігатури. Матеріалом для її виготовлення служить латексна гума. Мета маніпуляції полягає в припиненні кров’яного потоку до вузла, що досягається завдяки передавлювання його ніжки і як наслідок – поступове прорізування лигатурой тканини. Початок відторгнення вузла починається з 2-3 дня, а на його місці утворюється культя з відновленої сполучною тканиною.

Лігування гемороїдальних вузлів показано пацієнтам зі 1-й і 2-й стадією захворювання геморою. У разі слабкої вираженості Вузлоутворенням 1-й стадії, ця процедура не є доцільною. Якщо є вузли, постійно випадають, як при захворюванні 4-й стадії, лігування проводиться тільки за умови їх чітко вираженого розмежування і без присутності вузлів зовнішніх.

Недоцільно проводити лігування, коли відсутні чіткі розмежування гемороїдальних вузлів зовнішнього і внутрішнього типу, як у випадку комбінованої форми геморою. Це обумовлено ускладненням і обмеженням накладення лігатур.

Крім усього перерахованого, існує і ряд протипоказань при лигирование внутрішніх вузлів. До них відносяться захворювання: хронічний парапроктит, анальна тріщина, проктит в фазі загострення.

Методи лигирования гемороїдальних вузлів кільцями з латексу

Перед процедурою лигирования пацієнта саджають на гінекологічне крісло, де він повинен лежачи на спині привести ноги до живота або лягти на лівий бік. При цьому, введений в область прямої кишки аноскоп, розміщують краєм тубуса по аноректальної лінії і направляють його просвіт безпосередньо на гемороїдальних вузол.

Лігування гемороїдальних вузлів латексними кільцями проводиться 2-я способами:

Перший полягає у використанні механічного інструменту – лігатора. При цьому для втягування вузла в робочу інструментальну головку застосовується м’який затискач. Здійснюється процедура в такій послідовності: в просвіт аноскопа поміщається механічний лігатор, оснащений кільцем з латексу, де він стикається з гемороїдальних вузлом; далі вузол захоплюється за допомогою м’якого затиску і простягається за верхівку всередину циліндра лігатора; на цьому етапі відбувається скидання лігатури і цілеспрямований пережим ніжки вузла. Перш ніж отримати медичний інструмент з аноскопа з вузла знімається затиск і перевіряється правильність положення лігатури. В її завдання входить пережим тільки ніжки вузла і ні в якому разі не загарбання тканин, які розташовані нижче рівня зубчастої лінії.

Проведення процедури нетривало, займає всього сім-десять хвилин. Використання лігатора механічного типу найбільш зручно в тоді, коли гемороїдальні вузли чітко розмежовані, мають виражену ніжку, і розташовані не ближче 0,5 см до Гребешкова краю.

Другий спосіб проводиться наступним чином. Також використовується аноскоп, просвіт якого стикається з гемороїдальних вузлом, але на відміну від першого – в якості інструменту служить вакуумний лігатор. Щоб створити необхідну для процедури негативний тиск в голівці лігатора використовується ножна педаль для включення відсмоктування, а на отвір лігатора при цьому накладається великий палець. В результаті відбувається втягування вузла всередину циліндра медичного інструменту. По досягненню отріцательності тиску на рівні 0,7-0,8 атмосфер, на вузол скидається пара латексних кілець (для надійності результату); при цьому використовується спусковий механізм і проводиться подальше вирівнювання тисків зовнішнього і в самій голівці. І тільки після цих дій лігатор видаляється з кишково просвіту. Якщо не вирівняти тиск при добуванні лігатора, можливий відрив гемороїдального вузла і провокування кровотечі.

В обох випадках для перетину ніжки вузла використовують еластичні кільця (матеріал – натуральний каучук / латекс). Їх зовнішній диметр – 0,5 см, внутрішній – 0,1 см. Завдяки високоеластичного кілець і плавному здавлення тканин, ніжка гемороїдального вузла перетинається поетапно і повністю завершується через два тижні.

Якщо порівнювати вакуумне лігування і механічне, то перший спосіб простіший в проведенні і виконується без залучення асистента. Лігування вакуумом здійснюється не тільки в разі вузлів, що мають чітке обмеження ніжки, а й при досить складному визначенні ніжки вузла, що спостерігається при циркулярному внутрішньому геморої. Технічно правильно виконане лігування, забезпечує пережим вузла еластичною лігатурою на п’ять-сім мм вище від краю зубчастої лінії.

Якщо проводиться лігування внутрішнього геморою, то на його повне завершення потрібно кілька сеансів (два, а найчастіше – три). Рекомендується за кожен сеанс лігувати лише по одному вузлу.

В окремих випадках при досить великих гемороїдальних вузлах виникає потреба повтору процедури. Це відбувається тоді, коли через своїх розмірів вузол не проходить в головку вакуумного лігатора за один прийом. Повторюється маніпуляція через місяць після першої.

Результати лигирования гемороїдальних вузлів за допомогою латексних кілець

Використання методики лігування гемороїдальних вузлів за допомогою кілець з латексу на практиці дає хороші результати. У 80% випадків лікування геморою цим методом виключає необхідність подальшого проведення геморроідектоміі.

Лікування проводиться в умовах амбулаторії і не позначається на працездатності. Воно добре себе показало при лікуванні 2-й і 3-й стадії захворювання; в результаті припиняються крововиделенія і випадання вузлів. При 4-й стадії – лігування проводиться за наявності чіткого розмежування випадають Вузлоутворенням.

У перші два дні після такого лікування більшість пацієнтів відчуває в анальному каналі дискомфорт і біль. Це пов’язано з процесом стискання тканини, проте не вимагає додаткової допомоги. Досить прийняття анальгетиків.

Ускладнення при лигирование можуть проявлятися:

• Больовим синдромом

• тромбоз зовнішніх вузлів

• Ректальним кровотечею

Найчастіше поява сильного болю відбувається, якщо одночасно проводилося лігування 3-х вузлів або локалізація такого вузла знаходиться в зоні лінії гребінця. Щоб уникнути сильного болю, рекомендується проводити лігування етапами, роблячи інтервал між ними 14-16 днів.

Якщо різко виникає біль, що не припиняється протягом 1-2 годин і не піддається обезболиванию анальгетиками, аноскопія повторюється; при цьому за допомогою тонких ножиць розтинають накладена лігатура і віддаляється.

Втягування гемороїдального вузла в циліндр лігатора вимагає уважності при проведенні. Воно повинно бути поступовим, з обов’язковим спостереженням за тим, щоб не зачепити в зону кільця з латексу Гребешкова лінію. У разі гострого болю, яка не знімається анальгетиками, або побоювань на предмет затиску тканин анального каналу в лігатуру, здійснюються такі маніпуляції: вузькими ножицями через просвіт аноскопа роблять розсічення лігатури і витягають її з прямої кишки.

Освіта тромбозу зовнішніх вузлів згодом лигирования найчастіше обумовлено лікуванням змішаної форми геморою. Саме відсутність розмежування вузлів зовнішніх і внутрішніх призводить до таких наслідків. Справитися з виниклим ускладненням вдається за допомогою консервативних процедур.

Протипоказанням до проведення лигирования є анальна тріщина і хронічна форма парапроктиту. Однак після їх лікування, методику лігування є застосувати.

В окремих випадках (за статистикою – в одному зі ста) після лігування виникає ректальні кровотеча. Причиною таких ускладнень може виявитися помилкове визначення показань до процедури – коли лігування призначено при невиражених вузлах; в результаті їх маси не вистачає для утримання в лігатурі – вона просто зіскакує в разі напруження. Ігнорування пацієнтом рекомендацій лікаря в частині обмеження фізичного навантаження, приведення в норму спорожнення кишечника, правильності харчування і гігієни також може послужити причиною, що викликала ректальні кровотеча.

Також спровокувати кровотечу може розрив кільця з латексу при надмірному напруженні. Тому правильніше проводити лігування відразу 2-я кільцями, особливо у випадках великих вузлів.

Ще однією причиною, що викликає кровотечу, стає стілець в 1-й день після лігування. З метою виключити подібні ускладнення перед самою процедурою товста кишка ретельно готується, за схемою, як і при геморроідектоміі. Відповідно пацієнт попереджається про можливі ускладнення.

Лікування геморою лігуванням кільцями з латексу – ефективне і радикальне рішення, що підтверджується результатами лікування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

 
У вас є питання?

Інформацію про розташування нашої клініки і схему проїзду ви знайдете в розділі Контакти.

записатися на прийом