- Головна
- ендоскопія
- Колоноскопія кишечника
Колоноскопія кишечника
Колоноскопія (colon товстий кишечник, scopio-огляд) – діагностична процедура, при якій лікар-ендоскопіст зсередини оглядає товстий кишківник.
Колоноскопія кишківника дуже важливий і часто незамінний метод дослідження. Колоноскопія дозволяє виявляти злоякісні захворювань товстої кишки на ранніх стадіях, за що дослідження в медичних колах одержало статус «золотого стандарту». Виявлення раку на ранніх стадіях (колоректальний скринінг) дає можливість обійтися без великих травмуючих порожнинних операцій.
Дослідження проводять спеціальним інструментом – колоноскопом, по суті, це довгий тонкий шланг з камерою на кінці. Камера передає зображення на екран. Сучасні колоноскопи можуть багаторазово збільшувати зображення і використовувати кольорові фільтри, що дає можливість виявляти найдрібніші зміни в слизовій товстої кишки. Основним джерелом раку кишки є поліпи. Якщо поліп вчасно не виявити і не видалити – в рази збільшується можливість виникнення раку. Поліпи розмірами більше 3 см протягом 5 років у 70% перероджуються в рак! При колоноскопії можливо як виявлення поліпів, так і їх видалення. Така операція може бути проведена в амбулаторних умовах. У деяких випадках госпіталізація все ж потрібна, але зовсім ненадовго – 1-2 добу.
Цілі колоноскопії
Діагностична:
- Виявлення захворювань товстої кишки (неспецифічний виразковий коліт, хвороба Крона, дивертикуліт, поліпоз, рак).
Лікувальна:
- Видалення поліпів;
- Видалення чужорідних тіл;
- Зупинка кровотечі з кишки (кліпування, обколювання кровозупинними речовинами або аргонно-плазмова коагуляція);
- Видалення пухлин на ранніх стадіях;
- Стентування товстої кишки – розширення звуженої ділянки кишки спеціальним каркасним циліндром для поновлення проходження вмісту по кишці.
Лікувально-діагностична:
- Виявлення і видалення поліпів або аденом – у разі, коли взятий на біопсію поліп більше не потребує повторних висічення так як був повністю посічений при діагностичної маніпуляції;
- рошення кишки спеціальними розчинами при запальних захворюваннях.
Покази до колоноскопії:
- Вік понад 40 років;
- Невмотивована слабкість, незначне стійке підвищення температури, підвищення СОЕ, зниження показників гемоглобіну;
- Виділення слизу;
- Часті здуття живота;
- Запори;
- Тривалі не піддаються консервативному лікуванню проноси;
- Кровотеча з анального отвору;
- Зупинка кровотечі;
- Видалення сторонніх тіл;
- Наявність поліпів;
- Майбутня операція з приводу злоякісних гінекологічних захворювань – щоб виключити проростання в кишечник.
Відповідно до рекомендацій Американської асоціації онкологів 2006р., Колоноскопію повинен проходити раз на 5 років кожен житель США досяг 50 років незалежно від наявності або відсутності скарг. Мета такої перевірки – виявити передракові захворювання або раки на ранніх стадіях, коли ще відсутні симптоми.
Протипоказання
Абсолютні протипоказання до колоноскопії:
- важкі супутні захворювання;
- шоковий стан;
- інфаркт міокарда в гострій стадії;
- інсульт в гострій стадії;
- агональний стан;
- перитоніт;
- розрив кишечника.
Відносних протипоказань більше і вони визначаються в кожному конкретному випадку індивідуально. Ризик проведення ендоскопії не повинен перевищувати ризику ускладнень захворювання з приводу якого проводиться обстеження.
Підготовка
Підготовка до колоноскопії може бути комфортною не дивлячись на упередження! Дотримуйтесь трьом простим правилам:
- Виключіть овочі і фрукти за три дні до дослідження. Це так звана, безшлакова дієта. Можна вживати прозорі бульйони, манку, відварне м’ясо, рибу, сир, масло;
- За день до колоноскопії і в день дослідження не слід голодувати, необхідно рясне солодке питво для підтримки енергетичного балансу, але за умови, що вживана рідина повинна бути прозорою;
- За день до обстеження 4 пакетики ФОРТРАНСу, ДІАГНОЛу або 8 ЕНДОФАЛЬКу розвести в 4 літрах води. Розчин випити з 16.00 до 22.00;
Техніка проведення
Дослідження можна проводити під наркозом, але зазвичай, якщо не було операцій на животі, наркоз не потрібний. Пацієнт займає положення на спині або на лівому боці. Процедура триває 15 – 45 хвилин. При необхідності, під час процедури, можливий забір шматочка цікавить доктора тканини для дослідження (біопсія).
Ускладнення
Ендоскопія – безпечний метод дослідження та ускладнення не виникають частіше ніж 0,5-1%, але все ж основними ускладненнями є:
- Розрив кишки;
- Кровотеча після біопсії.
Ціна колоноскопії залежить від клініки і виду колоноскопа. У нас Ви маєте можливість зробити якісну колоноскопію за мінімальними цінами від 500 гривень.*-ціни більш детальная інформація ТУТ.
Коментарів (17)
Залишити відповідь
Інформацію про розташування нашої клініки і схему проїзду ви знайдете в розділі Контакти.
записатися на прийом
Алена М.
-
Я принимаю варфарин и зилт. Можно-ли делать колоноскопию?
Рейтi Андріан Остапович
-
Применение препаратов влияющих на свертывание крови не является противопоказанием к колоноскопии. Однако в этом случае нельзя проводить биопсию или удаления полипов.
Сергей Маленко
-
При проведении колоноскопии вдруг будет обнаружены полипы!!Вы их удаляете???Или необходимо еще раз на осмотр колоноскопии!И отдельно повторять процедуру и удаление новообразований!!!Или вы берете только частички на биопсию!!
Рейтi Андріан Остапович
-
Спасибо за хороший вопрос). Полипы до 0,5 см удаляются автоматически при выполнении щипцовой биопсии то есть заборе кусочков (такие полипы помещаются в ковши щипцов), полипы более 1 см могут удаляться сразу если нет признаков злокачественности и полип на тонкой ножке. Все остальные полипы толстого кишечника должны поддаваться предварительной биопсии.
Дарья
-
добрый день. сколько стоит колоноскопия с т.н. медикаментозным сном?
Рейтi Андріан Остапович
-
Інгаляційний анестетик, який зніме неприємні відчуття та біль при колоноскопії, ви купуєте самостійно в будь якій аптеці (ми не продаємо і не розповсюджуємо медичні препарати). Вартість коливається від 300 до 500 грн.
Александр
-
На каком оборудовании проводится колоноскопия? Эндоском обычный с окуляром или с выводом на монитор?
Рейтi Андріан Остапович
-
Колоноскопію ми виконуємо як на фіброколоноскопі ( прилад з “глазком”), так і на відеоколоноскопі (прилад з зображенням на екрані)
макс
-
кто делает, норм. врач или студенты-практиканты?
Рейтi Андріан Остапович
-
В нас нема студентів.
Ирина
-
Добрый день, возможно ли проведение колоноскопии под наркозом?
Рейтi Андріан Остапович
-
Здравствуйте! Да конечно можно провести колоноскопию под наркозом, однако в этом случае необходимо госпитализироваться на сутки, проходить инструментальное обследование (электрокардиография, рентгенография органов грудной клетки) и сдавать анализы в таком же объеме как при подготовке к операции (общий анализ крови, общий анализ мочи, биохимия крови, коагулограмма,RPR анализ крови, группа крови, резус фактор). Все это для уверенности что наркоз не навредит!
александр
-
здравствуйте! мне 30 лет ,около 3х лет меня беспокоит жидкий стул и очень обильный метеоризм .с этой проблемой к врачу не обращался .но есть проблемы с ЖКТ а именно панкреатит и гепатохолецестит после длительного употребления алкоголя. скажите пожалуйста -как можно сделать колоноскопию под наркозом в вашей больнице???
1)надо приехать на консультацию или можно в телефонном режиме.
2)сколько будет стоить процедура с наркозом.
3)сколько будет стоить госпитализация .
4)нужно ли направление .и от кого??????
5)как долго ждать этой процедуры .большая ли очередь .
6)или же можно созвониться с человеком который ответит на все эти вопросы если да ,то по какому телефону.спасибо
Дмитрий
-
Здравствуйте, интересует стоимость колонокоскопии.
Марина
-
Здравствуйте.Меня интересует вопрос дезинфекции колоноскопа.Делают ее ручной обработкой или в машине?И я слышала,если в машине делают,то она выдает чек о времени и дает дезинфекции.Вобщем,вопрос состоит в том,как я могу быть уверенна,что аппарат продезенфицирован по правилам..?ведь никому не хочется никому подхватить что-то.
Надежда
-
Подскажите стоимость колоноскопии под наркозом.
Алекесандр
-
Добрый день!
Вчера прошел процедуру колоноскопии кишечника.
Долго не мог настроиться на поход к врачу, хотя повод был и уже давно. После общения с доктором Рейти все решилось само собой. Хорошо, что не стал связываться с анастезией. Болевые ощущения пациента позволяют доктору более точно поставить диагноз. Тем более, что какой-то особой боли и не было.
Диагноз поставлен – будем двигаться к исцелению.
Спасибо Андриану Остаповичу за его профессионализм!