Колоноскопія кишечника

Колоноскопія (colon товстий кишечник, scopio-огляд) – діагностична процедура, при якій лікар-ендоскопіст зсередини оглядає товстий кишківник.

Колоноскопія кишківника дуже важливий і часто незамінний метод дослідження. Колоноскопія дозволяє виявляти злоякісні захворювань товстої кишки на ранніх стадіях, за що дослідження в медичних колах одержало статус «золотого стандарту». Виявлення раку на ранніх стадіях (колоректальний скринінг) дає можливість обійтися без великих травмуючих порожнинних операцій.

Дослідження проводять спеціальним інструментом – колоноскопом, по суті, це довгий тонкий шланг з камерою на кінці. Камера передає зображення на екран. Сучасні колоноскопи можуть багаторазово збільшувати зображення і використовувати кольорові фільтри, що дає можливість виявляти найдрібніші зміни в слизовій товстої кишки. Основним джерелом раку кишки є поліпи. Якщо поліп вчасно не виявити і не видалити – в рази збільшується можливість виникнення раку. Поліпи розмірами більше 3 см протягом 5 років у 70% перероджуються в рак! При колоноскопії можливо як виявлення поліпів, так і їх видалення. Така операція може бути проведена в амбулаторних умовах. У деяких випадках госпіталізація все ж потрібна, але зовсім ненадовго – 1-2 добу.

Цілі колоноскопії

Діагностична:

 • Виявлення захворювань товстої кишки (неспецифічний виразковий коліт, хвороба Крона, дивертикуліт, поліпоз, рак).

Лікувальна:

 • Видалення поліпів;
 • Видалення чужорідних тіл;
 • Зупинка кровотечі з кишки (кліпування, обколювання кровозупинними речовинами або аргонно-плазмова коагуляція);
 • Видалення пухлин на ранніх стадіях;
 • Стентування товстої кишки – розширення звуженої ділянки кишки спеціальним каркасним циліндром для поновлення проходження вмісту по кишці.

Лікувально-діагностична:

 • Виявлення і видалення поліпів або аденом – у разі, коли взятий на біопсію поліп більше не потребує повторних висічення так як був повністю посічений при діагностичної маніпуляції;
 • рошення кишки спеціальними розчинами при запальних захворюваннях.

Покази до колоноскопії:

 • Вік понад 40 років;
 • Невмотивована слабкість, незначне стійке підвищення температури, підвищення СОЕ, зниження показників гемоглобіну;
 • Виділення слизу;
 • Часті здуття живота;
 • Запори;
 • Тривалі не піддаються консервативному лікуванню проноси;
 • Кровотеча з анального отвору;
 • Зупинка кровотечі;
 • Видалення сторонніх тіл;
 • Наявність поліпів;
 • Майбутня операція з приводу злоякісних гінекологічних захворювань – щоб виключити проростання в кишечник.

Відповідно до рекомендацій Американської асоціації онкологів 2006р., Колоноскопію повинен проходити раз на 5 років кожен житель США досяг 50 років незалежно від наявності або відсутності скарг. Мета такої перевірки – виявити передракові захворювання або раки на ранніх стадіях, коли ще відсутні симптоми.

Протипоказання

Абсолютні протипоказання до колоноскопії:

 • важкі супутні захворювання;
 • шоковий стан;
 • інфаркт міокарда в гострій стадії;
 • інсульт в гострій стадії;
 • агональний стан;
 • перитоніт;
 • розрив кишечника.

Відносних протипоказань більше і вони визначаються в кожному конкретному випадку індивідуально. Ризик проведення ендоскопії не повинен перевищувати ризику ускладнень захворювання з приводу якого проводиться обстеження.

Підготовка

Підготовка до колоноскопії може бути комфортною не дивлячись на упередження! Дотримуйтесь трьом простим правилам:

 1. Виключіть овочі і фрукти за три дні до дослідження. Це так звана, безшлакова дієта. Можна вживати прозорі бульйони, манку, відварне м’ясо, рибу, сир, масло;
 2. За день до колоноскопії і в день дослідження не слід голодувати, необхідно рясне солодке питво для підтримки енергетичного балансу, але за умови, що вживана рідина повинна бути прозорою;
 3. За день до обстеження 4 пакетики ФОРТРАНСу, ДІАГНОЛу або 8 ЕНДОФАЛЬКу розвести в 4 літрах води. Розчин випити з 16.00 до 22.00;

Техніка проведення

Дослідження можна проводити під наркозом, але зазвичай, якщо не було операцій на животі, наркоз не потрібний. Пацієнт займає положення на спині або на лівому боці. Процедура триває 15 – 45 хвилин. При необхідності, під час процедури, можливий забір шматочка цікавить доктора тканини для дослідження (біопсія).

Ускладнення

Ендоскопія – безпечний метод дослідження та ускладнення не виникають частіше ніж 0,5-1%, але все ж основними ускладненнями є:

 • Розрив кишки;
 • Кровотеча після біопсії.

Ціна колоноскопії залежить від клініки і виду колоноскопа. У нас Ви маєте можливість зробити якісну колоноскопію за мінімальними цінами від 500 гривень.*-ціни більш детальная інформація  ТУТ.

Коментарів (17)

  • Рейтi Андріан Остапович - Відповіcти

   Применение препаратов влияющих на свертывание крови не является противопоказанием к колоноскопии. Однако в этом случае нельзя проводить биопсию или удаления полипов.

 1. Сергей Маленко - Відповіcти

  При проведении колоноскопии вдруг будет обнаружены полипы!!Вы их удаляете???Или необходимо еще раз на осмотр колоноскопии!И отдельно повторять процедуру и удаление новообразований!!!Или вы берете только частички на биопсию!!

  • Рейтi Андріан Остапович - Відповіcти

   Спасибо за хороший вопрос). Полипы до 0,5 см удаляются автоматически при выполнении щипцовой биопсии то есть заборе кусочков (такие полипы помещаются в ковши щипцов), полипы более 1 см могут удаляться сразу если нет признаков злокачественности и полип на тонкой ножке. Все остальные полипы толстого кишечника должны поддаваться предварительной биопсии.

  • Рейтi Андріан Остапович - Відповіcти

   Інгаляційний анестетик, який зніме неприємні відчуття та біль при колоноскопії, ви купуєте самостійно в будь якій аптеці (ми не продаємо і не розповсюджуємо медичні препарати). Вартість коливається від 300 до 500 грн.

 2. На каком оборудовании проводится колоноскопия? Эндоском обычный с окуляром или с выводом на монитор?

  • Рейтi Андріан Остапович - Відповіcти

   Колоноскопію ми виконуємо як на фіброколоноскопі ( прилад з “глазком”), так і на відеоколоноскопі (прилад з зображенням на екрані)

  • Рейтi Андріан Остапович - Відповіcти

   Здравствуйте! Да конечно можно провести колоноскопию под наркозом, однако в этом случае необходимо госпитализироваться на сутки, проходить инструментальное обследование (электрокардиография, рентгенография органов грудной клетки) и сдавать анализы в таком же объеме как при подготовке к операции (общий анализ крови, общий анализ мочи, биохимия крови, коагулограмма,RPR анализ крови, группа крови, резус фактор). Все это для уверенности что наркоз не навредит!

 3. здравствуйте! мне 30 лет ,около 3х лет меня беспокоит жидкий стул и очень обильный метеоризм .с этой проблемой к врачу не обращался .но есть проблемы с ЖКТ а именно панкреатит и гепатохолецестит после длительного употребления алкоголя. скажите пожалуйста -как можно сделать колоноскопию под наркозом в вашей больнице???
  1)надо приехать на консультацию или можно в телефонном режиме.
  2)сколько будет стоить процедура с наркозом.
  3)сколько будет стоить госпитализация .
  4)нужно ли направление .и от кого??????
  5)как долго ждать этой процедуры .большая ли очередь .
  6)или же можно созвониться с человеком который ответит на все эти вопросы если да ,то по какому телефону.спасибо

 4. Здравствуйте.Меня интересует вопрос дезинфекции колоноскопа.Делают ее ручной обработкой или в машине?И я слышала,если в машине делают,то она выдает чек о времени и дает дезинфекции.Вобщем,вопрос состоит в том,как я могу быть уверенна,что аппарат продезенфицирован по правилам..?ведь никому не хочется никому подхватить что-то.

 5. Добрый день!
  Вчера прошел процедуру колоноскопии кишечника.
  Долго не мог настроиться на поход к врачу, хотя повод был и уже давно. После общения с доктором Рейти все решилось само собой. Хорошо, что не стал связываться с анастезией. Болевые ощущения пациента позволяют доктору более точно поставить диагноз. Тем более, что какой-то особой боли и не было.
  Диагноз поставлен – будем двигаться к исцелению.
  Спасибо Андриану Остаповичу за его профессионализм!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

 
У вас є питання?

Інформацію про розташування нашої клініки і схему проїзду ви знайдете в розділі Контакти.

записатися на прийом