Коли все ж потрібно оперувати геморой?

Геморой оперативне лікування

Коли потрібно оперувати геморой?

Геморой захворювання прямої кишки, що проявляється дискомфортом, болем, кровотечами, випинанням шишок.

Чи можна від геморою померти – так якщо є важкі захворювання печінки – цироз або порушення згортання крові, тоді навіть незначна кровотеча може привести до летального результату, у всіх інших випадках геморой не складає небезпеки для життя.

Коли треба видаляти геморой?

Я рекомендую видаляти геморой

– Людям похилого віку, так як він часто маскує рак. Кровотеча виділення слизу з ануса біль, запори люди асоціюють з гемороєм починають самостійно застосовувати  заходи по його усуненню. Зазвичай виходячи з моєї практики самолікування триває 3-9 міс.  І тільки після цього не бачачи результатів лікування пацієнти звертаються до проктолога. Частота виявлення рак у мене на прийомі 2%. Начебто цифра не велика, але якщо перевести в абсолютні цифри, то це кожен 50-й, що звернувся!

Нижче наведена статистика національного ракового реєстру

Показники захворюваності на рак товстої кишки

Які ризики захворіти на рак?

Також я рекомендую видалення геморою 3-4 ступеня молодим жінкам, дітородного віку. Чому ? Тому, що при вагітності це питання обов’язково  повстане у найважчі – останні місяці вагітності і буде створювати дуже великі додаткові проблеми. Виходить ситуація коли і медикаменти не особливо бажано приписувати і операцію не зробиш, а робити щось треба!

Третій контингент хворих, що потребують операції – хворі, які безуспішно пройшли кілька курсів медикаментозного лікування геморою, піддалися малоінвазивним методам лікування – латексне лігування геморою, кріодеструкція, THD, лазерне лікування.

Яку оперативну методику використовуємо ми?

Ми володіємо всіма описаними в доступній літературі техніками оперативного лікування, але перевагу даємо операції Уайд Хеда з пластикою ануса. Це найрадикальніша на сьогоднішній день операція, яка гарантує відсутність рецидиву.

Чи боляче це?

Сама операція безболісна! Тривалість перебування в стаціонарі 2-3 добу. Хворого підіймаємо на ноги в той же день. Тільки в перші 2 доби використовується ін’єкційне знеболення, далі 5 діб використовуються таблетовані знеболювальні препарати.

Коментарів (15)

 1. В мене перша ступінь геморою. З”явився після вагітності. Недавно було загострення (вперше). Лікар призначив свічки проктозол. Вони мені добре допомогли. Зараз все добре і мене нічого не турбує. Я правильно розумію, що пока що бігти на операцію не потрібно?

 2. я в шоці, мені 19 р. і мені поставели діагноз хронічний комбінований геморой, притjму, що я багато не сижу, а намагаюсь рухатись. Перші симптоми провились за тиждень до поставленого діагнозу, просто випали вузли і запалилися, після чого я пішов до лікаря і лікувався мазю, повторно пішов до лікаря коли покращення не виявив. Що робити я просто не знаю. Виписали пігулки свічки і уколи. Є ймовірність того що вузли вправлятся чи потрібне хірургічне втручання.??? і чи після хірургічного втручання вузли вилазять, чи позбуваєшся цієї проблеми назавжди?

  • Рейтi Андріан Остапович - Відповіcти

   Так така ситуація з хронічним гемороєм в осіб молодшої вікової групи має місце в клінічній практиці. В 3-5% осіб до 20 років наявні прояви геморою різного ступеня важкості. Якщо І-ІІ ступінь доволі добре піддається медикаментозному лікуванню, то хронічний геморой ІІІ-ІV ступеня (коли випадають і не вправляються вузли) потребує виключно оперативного лікування. Хірургічне лікування по методиці яку застосовуємо ми не дає рецидивів (повторне виникнення та випадання вузлів), в інших закладах повідомляють про наявність рецидивів в 20% випадків. В будь якому випадку рекомендую пройти консультацію та огляд для більш чіткого розуміння ситуації та визначення тактики лікування.

 3. Все було чудово,приїхав з горів пішов у твалет відчувалось,що нічого не йде хоча йшло потім незрозуміла біль,після того всього пішов у душ у рукою попробував-там якись горбик і він болить,коли ходжу-нагинаюсь,навіть сісти важко-дискомфорт,що то знащить і що можна зробити в домашніх умовах?

  • Рейтi Андріан Остапович - Відповіcти

   Швидше за все мова йде про аноректальний тромбоз, утворення тромбу в гемороїдальних вузлах,У Вас буде виражений больовий синдром ще 2-3 дні, потім можлива анальна кровотеча, якщо не звернутись до фахівця. Зараз прийміть обезболюючий або протизапальний засіб (ідеально дексалгін або німесил) та вставте свічку з дексаметазоном (долопрокт), зранку зверніться до лікаря!

 4. у мене геморой появився ще на 4-5 мысяцы вагытності спочатку там була звичйна тонка шкірка а ближе до 7 місяців появилась вже така гулька я сходила до лікарки та вона виписала таблетки не здешевих та свічки я пройшла це лікування вона та гулька зменшилась і навіть заправлялась вже і рідко вилазила але тільки но я перестала це пити і користуватись свічками як вона знову збільшилась та вилізла ще раз а вже тепер в мене 9 місяць вагітності і там вже 2 шишечка є але маленька і я незнаю що даліі робити ……хоча мене вона зовсім неболить просто турбує тільки через те що вона там є а так ніякого дискомфорту в мне нема може підскажете щось….

 5. Лікарі поставили діагноз моій мамі: генеральський геморой 4-та ступінь. Що це таке? І скільки часу люди з цим живуть?

  • Рейтi Андріан Остапович - Відповіcти

   Дякую Юля! Від цього не помирають, і на тривалість життя це не вплине! Генеральський))) Почуття гумору в лікаря на 5 балів.

 6. Доброго дня!у мене геморой почався під час вагітності,користувалась мазю,і на якийсь час пройшло,хоча один вузлик уже й неховається ,та не болить і не заважає.Але інколи буває таке що хочу в туалет,але не можу тому що відчуваю що вилазять інші вузли і то не маленькі,один як лісовий горіх,порадьте що робити,як з цим боротись?

  • Рейтi Андріан Остапович - Відповіcти

   Насправді філософія життя з гемороєм проста: або користуватись медикаментозними засобами і жити надалі з гемороєм, або видалити і забути про нього раз і назавжди!

 7. А як взнати яка стадія,чи можливо це зробити самому чи потрібно звертатись до лікаря?

 8. Рейтi Андріан Остапович - Відповіcти

  Не в моих правилах доверять пользователю без имени, ну что же плохая теоретическая подготовка в даном случае реклама тоже реклама))) Хотелось бы увидеть факты, а не пустые фразы. У меня сотни пациентов которые хоть завтра могут прийти на контрольное обследование, что у Вас?

 9. Здравствуйте! В мене після пологів вилізла якась темна шишка і вона дуже болюча не знаю що робити?

  • Рейтi Андріан Остапович - Відповіcти

   Мова йде про тромбоз підшкірної вени зовнішнього гемороїдального сплетіння, або ще називають аноректальний тромбоз. Зазвичай больовий синдром триває 2-3 доби далі пступово стихає. А от сам тромбований вузол розсмоктується 30-60 діб і часто деформує анальну воронку. Тому я рекомендую видалити під місцевою анестезією тромб і вже наступного дня можна приступати до праці. аноректальный тромбоз или тромбоз внешнего геморроидального узла

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

 
У вас є питання?

Інформацію про розташування нашої клініки і схему проїзду ви знайдете в розділі Контакти.

записатися на прийом