Кіста печінки

Кіста печінки – це патологічні утворення вродженого характеру, являє собою порожнину з рідинним вмістом, внутрішня поверхня якої вистелена протоковим епітелієм (істинна кіста) або без нього (псевдокіста).

Лікування кісти печінки без операції

Ми під контролем ультразвуку виконуємо  пункцію порожнини кісти голками Chibo № 16-18, що позбавляє необхідності проходження оперативного лікування. Процедура безболісна, виконується під місцевим знеболенням,при даному лікуванні не потрібна тривала госпіталізація. Зазвичай наступної доби пацієнта відпускають під амбулаторний нагляд.

З метою лікування даного захворювання на першому етапом здійснюється аспірація (відсмоктування) вмісту кісти. Через 2 тижні проводиться контрольне дослідження з метою моніторингу швидкості її наповнення.

Якщо кіста не відновила свої вихідні розміри, виконується її алкоголізація (введення в порожнину 96 % етилового спирту з метою «випалювання вистилаючого епітелію»). При великих розмірах кісти іноді доводиться проводити 2-3 сеанси алкоголізації.

Результати застосування даної методики: 70 % кіст значно зменшуються в розмірі або зовсім зникають.

За клінічним перебігом кісти печінки є: ускладнені та не-ускладнені. Залежно від їх кількості кісти діляться на одиничні і множинні.

Клініка кісти печінки

Найчастіше кісти печінки є випадковою «знахідкою» при ультразвуковому дослідженні. Іноді вони можуть проявлятися почуттям тяжкості, ниючими болями в правому підребер’ї, нудотою і блювотою, жовтяницею.

Кіста печінки на ультразвуковому дослідженні виглядає як округле утворення в паренхімі печінки з рідинним вмістом, чіткими контурами і тонкою гіперехогенною капсулою.

Ускладнення кісти

  • нагноєння
  • розрив стінки з розвитком перитоніту
  • кровотеча при розриві стінки кісти
  • механічна жовтяниця
  • печінкова недостатність

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

 
У вас є питання?

Інформацію про розташування нашої клініки і схему проїзду ви знайдете в розділі Контакти.

записатися на прийом