Ендоскопія шлунка | Гастроскопія

Під терміном «гастроскопія» розуміють огляд верхніх відділів шлунково-кишкового тракту за допомогою ендоскопа (гастроскопа). Сучасні гастроскопи дають можливість оглянути стравохід, шлунок, дванадцятипалу і початкові відділи тонкої кишки-провести езофагогастродуоденоскопію (ЕГДС). Фактично, гастроскопія дає відповідь на всі питання з приводу больових відчуттів або інших скарг у верхніх відділах живота, а в комплексі з ультразвуковим дослідженням, гастроскопія є золотим діагностичним стандартом захворювань органів черевної порожнини.

Що собою являє гастроскоп, знають, напевно, навіть діти. Це довга гнучка трубка з камерою на кінці.

Трохи поговоримо про неприємні відчуття при гастроскопії і з чим вони пов’язані. Найнеприємніше при гастроскопії – позиви на блювоту. Ступінь вираженості відчуття індивідуальна в кожному окремому випадку. Є люди, які дуже легко переносять процедуру, а є й зворотні випадки. Причина такого явища лежить в подразнені гастроскопом блювотних рецепторів, які знаходяться на корені язика. Існує міф, що тонкі гастродуоденоскопи викликають менше неприємних відчуттів. Це не так. Навіть тонкі 2 мм зонди викликають таку ж реакцію, як і 10мм. Не є винятком і ультрасучасні гастроскопи, які вводяться через ніс, вони так само викликають при введенні блювотний рефлекс, але він менш виражений і вщухає після проходження ендоскопом кореня язика. З цілю мінімізації неприємних відчуттів ми зрошуємо ротоглотку розчином анестетика, що дає досить хороший ефект. Якщо пацієнт забажає – можна зробити гастроскопію під загальним знеболенням.

Показання до гастроскопії

Метод використовується в таких випадках:

 • профілактичний огляд;
 • з цілю діагностики захворювання;
 • з метою лікування захворювання.

Профілактичний огляд показаний всім особам досягли 35 років.

Діагностична гастроскопія необхідна для визначення причини болю або патологічних симптомів: наявності виразок, пухлин, гриж, поліпів, джерел кровотеч, запальних захворювань слизової оболонки, сторонніх тіл, паразитів, а також визначення причин жовтяниці. Гастроскопія дає можливість взяти шматочок тканин для обстеження-провести біопсію.

Лікувальна гастроскопія дозволяє провести:

 • зупинку кровотечі методом кліпування судини, що кровоточить, припікання або обколювання кровозупинними розчинами кровоточивої зони;
 • видалення поліпів, частини зміненої слизової оболонки (мукозектомія);
 • видалення чужорідних тіл;
 • установку спеціальних балонів з метою боротьби з ожирінням;
 • бужування (розширення патологічно звужених ділянок верхніх відділів шлунково-кишкового тракту) та стентування з метою запобігання повторних звужень шляхом встановлення армуючої вставки – стента.

Підготовка до гастроскопії

Головна вимога підготовки до гастроскопії – це порожній шлунок. Їжа повністю залишає шлунок від 4 до 6 годин, якщо врахувати, що при ряді захворювань евакуація може сповільнюватися, то виникає необхідність 8 годинної перерви перед обстеженням.

Важливо повідомити лікаря ендоскопіста про наявність алергічних реакцій і супутніх захворювань (цукровий діабет, вірусний гепатит, судомні напади і.т.д.).

Проведення гастроскопії

У нашій клініці доступні найновіші ендоскопічні методи обстеження, включаючи езофагогастродуоденоскопію. Досвідчені лікарі допоможуть знайти причину неспокою і вилікувати захворювання в найкоротші терміни. Ціни на дослідження від 25 гривень.

Коментарів (1)

 1. Закладний О.М. - Відповіcти

  В феврале 2014 года удалили желудок. Прошёл 6 химий. В ноябрре 2014 почувствовал, что иногда стала пища плохо проходить. Поставили диагнос изофазит. Одновременно на животе в месте, где стояла трубка выскочила гуля. В январе 2015 удалили и биопсисия показала карценому. Сейчас прошёл 3 химии. Во время и после последней потерял аппетит,стал терять вес т.к. немогу кушать, пища почти не проходит. Помогите по скорой,куда обратиться, нужно что-то делать срочно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

 
У вас є питання?

Інформацію про розташування нашої клініки і схему проїзду ви знайдете в розділі Контакти.

записатися на прийом