Грижі живота – Клінічна картина гриж живота

Грижа (hernia)– це захворювання, при якому внутрішні органи виходять із черевної порожнини, крізь   стінки живота. Пацієнт бачить грижу як підшкірне випинання.

  1. Визначення, етіологія гриж передньої черевної стінки. Актуальність теми.
  2. Клінічна картина гриж передньої черевної стінки.
  3. Класифікація гриж передньої черевної стінки.
  4. Пахова грижа – анатомія, класифікація, діагностика та лікування.
  5. Пупкова грижа – анатомія, класифікація, діагностика та лікування.
  6. Стегнова грижа – анатомія, класифікація, діагностика та лікування.
  7. Грижа білої лінії живота – анатомія, класифікація, діагностика та лікування.
  8. Післяопераційні вентральні грижі. Класифікація післяопераційних гриж. Передопераційна підготовка. Сучасні підходи до вибору оперативних втручань.

Грижа живота або грижа передньої черевної стінки – клінічна картина.

Основні типові ознаки гриж які допоможуть поставити діагноз:

  1. Наявність грижового випинання. Обстеження проводиться тільки у вертикальному положенні хворого, при цьому випинання збільшується при напруженні та кашлі. Неймовірно але жерці стародавнього Єгипту за тисячі років до винайдення рентгену та ультразвуку могли визначати що знаходиться в грижовому мішку не розкриваючи його. Як? Дуже просто, стукаючи по утвору (перкусія) кишка або інший утвір дають звуки різної тональності.  Перкуторно – над випинанням характерний тимпанічний (висока тональність) звук при наявності в мішку – кишки та тупий звук при наявності сальника.
  2. Вправимість грижі. Якщо утвір самостійно або при незначному зусиллі  вільно вправляється в черевну порожнину то це дійсно грижа. Якщо ж  утвір не вправляється, то це можливо ліпома, пакет лімфатичних вузлів чи пухлина. Виняток складають – невправні грижі, свого часу я спостерігав вкрай сумний випадок коли лікар поліклініки помилково прийняв невправну грижу за ліпому та виконав хірургічні маніпуляції які пошкодили кишку, що призвело до вкрай сумних наслідків.
  3. Наявність розширених грижових воріт. Хірург завжди промацує отвір грижі особливо при пахових та пупкових грижах. В випадку пахової грижі таким прийомом можна визначити яка це грижа пряма чи коса, що впливає на вибір методу оперативного лікування.
  4. Позитивний синдром кашльового поштовху. Улюблений діагностичний засіб хірургів який дає змогу за 10-15 сек остаточно поставити діагноз – палець вводять в зовнішній паховий отвір який знаходиться дещо вище та назовні від кореня статевого члена при цьому пацієнта просять покашляти  при відчутті поштовхів в палець лікар впевнено виставляє діагноз пахова грижа. Чому? Кашель піднімає тиск в черевній порожнині і кишки вилазять з неї через паховий отвір назустріч пальцю, а цього в здорової людини не відбувається.

В усіх сумнівних випадках використовують додаткові інструментальні методи обстеження, які можуть використовуватись для діагностики гриж живота:

  •   Ультразвукова діагностика;
  •   Комп’ютерна томографія – надзвичайно інформативний та зручний метод виявлення малих гриж в хворих з ожирінням;
  •   Контрастна рентгенографія сечового міхура, кишок – дозволяє визначити ковзні грижі, це вид дуже небезпечних гриж, бо для таких гриж застосування стандартної  техніки операції призведе до поранення кишки;
  •   Діафаноскопія – просвічування калитки (мошонки) дозволяє лікарю відрізнити грижу в калитці  від  водянки яєчка. При грижах не вдається просвітити мошонку заважає вміст кишки, водянка навпаки добре просвічується бо наповнена прозорою рідиною;

У нас Ви можете безкоштовно проконсультуватись та дізнатися вартість операції, якщо ви не змогли дзвонитись залишіть контактний телефон ми Вам зателефонуємо коли звільнимось.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

 
У вас є питання?

Інформацію про розташування нашої клініки і схему проїзду ви знайдете в розділі Контакти.

записатися на прийом