Гострий парапроктит

Гострий парапроктит – це гостре запалення параректальної клітковини.


Хронічний парапроктит (свищі прямої кишки) – nрубчатj гнійні ходи в параректальній клітковині
У нашому відділенні проводиться трансректальне ультразвукове дослідження УЗД анального каналу з метою виявлення внутрішнього отвору , локалізувати який іноді становить проблему. Також ми визначаємо характер свищевого ходу, його розгалуження, затьоки, ступінь складності свищевого ходу.

Причини виникнення

Гострий парапроктит.  Інфекція потрапляє в параректальную клітковину при запаленні анальних залоз, розташованих в анальному каналі, при пошкодженнях слизової оболонки анального каналу. Внаслідок цього утворюється гнійник (абсцес ) який поширюється в жирову клітковину навколо прямої кишки.

Хронічний парапроктит – наслідок раніше перенесеного гострого парапроктиту, при якому формується свищевой хід, що з’єднує внутрішній отвір у кишці (вхідні ворота при гострому парапроктиті) з шкірою промежини (повні свищі ) або з порожниною в параректальній клітковині (неповні свищі).

Парапроктит класифікація

Гострий парапроктит поділяють по локалізації гнійника на підслизовий, підшкірний, ішіоректальний, пельвіоректальние і ретроректальний.
Хронічний парапроктит поділяють по відношенню свищевого ходу до анального сфінктера на інтрасфінктерний, транссфінктерний і екстрасфінктерний.

Залежно від типу свища хронічні парапроктіти також поділяють на повні і неповні .

Клініка парапроктиту

Клінічна картина при гострих парапроктитах досить типова: хворих турбує біль в промежині, припухлість, почервоніння шкіри навколо припухлості, підвищення температури тіла. Слід зазначити, що при ішіоректального і пельвіоректальние гострих парапроктитах дана клінічна картина виникає не відразу, а наростає поступово.


При хронічних парапроктитах загальний стан хворих не страждає. Хворі відзначають наявність зовнішнього свищевого отвори з якого виділяється слизисто – гнійні виділення. Іноді при рубцевих процесах зовнішній свищевий отвір закривається і відбувається загострення хронічного парапроктиту з розвитком клінічної картини гострого – біль, почервоніння, температура.

Парапроктит діагностика

Перед дослідженням у зовнішнє свищевого отвір вводиться силіконовий дренаж, через який свищевой хід контрастируется ехоконтрастних речовинами.

Своєчасна і чітка діагностика внутрішнього отвору і свищевого ходу дозволяє вибрати оптимальну тактику хірургічного лікування, що дозволяє значно знизити частоту рецидивів захворювання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

 
У вас є питання?

Інформацію про розташування нашої клініки і схему проїзду ви знайдете в розділі Контакти.

записатися на прийом