Гострокінцеві кондиломи періанальної області

Гострокінцеві кондиломи – це маленькі вирости тілесного кольору, які можуть з’являтися на статевих органах, навколо заднього проходу, іноді в роті. Це вірусне захворювання, збудником якого є вірус папіломи людини.

Отже, гострокінцеві кондиломи є наслідком зараження вірусом папіломи людини.

Що таке вірус папіломи людини?

Вірус папіломи людини вкрай поширений збудник який викликає цілий ряд захворювань шкіри і слизових оболонок. В даний час відомо більше 100 типів цього вірусу. При цьому різні типи вірусу викликають різні захворювання.

Наприклад:

  • папілома вірус людини типу 1 викликає бородавки на підошвах,
  • папілома вірус людини типу 2 і 4 – прості бородавки будь якої локалізації на шкірі,
  • папілома вірус людини типу 3 і 10 – плоскі бородавки,
  • папілома вірус людини типу 6 і 11 – гострокінцеві кондиломи,
  • папілома вірус людини типу 16, 18, 31, 33 і 35 викликають дисплазію шийки матки і збільшують ризик раку шийки матки.

Зараження вірусом відбувається контактним шляхом, тобто при контакті з інфікованою шкірою чи слизовими оболонками. Побутове зараження не виключено. Після зараження вірус залишається в шкірі і слизових оболонок. У кров та інші органи він не потрапляє. Вірус розмножується в глибоких шарах шкіри всередині клітин. У міру «дозрівання» і переміщення у верхні шари шкіри заражених епітеліальних клітин, переміщуються вище і віруси, які власне розташовані в цих клітинах. Уражені клітини досягнувши верхніх шарів шкіри, стають джерелом можливого зараження.

Особливістю інфекції папілома вірус людини є те, що вона може невизначений час перебувати в латентному (сплячому) стані. При цьому вірус знаходиться в глибині шкіри, але на поверхню не виділяється. В такому стані малоймовірно зараження інших людей, та виявлення папілома вірус людини лабораторними методами.

Наскільки поширена інфекція папілома вірус людини?

Інфекцію папілома вірус людини відносять до найбільш поширених інфекцій, що передаються статевим шляхом, у всьому світі (як у країнах, що розвиваються, так і в розвинених країнах). При цьому вона не обмежується традиційної групою ризику (повії, особи, часто змінюють статевих партнерів; наркомани), а широко поширена у всіх шарах суспільства. До групи ризику інфекції  можна віднести практично всіх людей, що живуть статевим життям.

Ось кілька цифр, які наочно демонструють поширеність інфекції ВПЛ:

Більше 50% людей, що живуть статевим життям, заражені папілома вірусом людини (одним або декількома типами).

При обстеженні студенток американських коледжів було з’ясовано, що більше половини з них заражаються від своїх перших 2-3 статевих партнерів.

Як у чоловіків, так і жінок гострокінцеві кондиломи можуть виникати навколо заднього проходу. Така локалізація висипань зазвичай не пов’язана з анальними статевими контактами. Справа в тому, що вірус вражає не лише обмежену ділянка контакту, а великі ділянки шкіри (як правило, це вся шкіра статевих органів, пахова область, промежину, шкіра навколо заднього проходу).

Хірургічне лікування гострокінцевих кондилом

Хірургічне лікування може включати електродіатермокоагуляцію, лазерну деструкцію, застосування високочастотних радіохвиль (апарат Сургитрон), кріодеструкцію і класичне висічення скальпелем.

Показання до хірургічного лікування гострокінцевих кондилом – великий розмір останніх, а також перехід процесу на анальний канал. В деяких випадках, коли гострокінцевих кондилом багато, хірургічне втручання може проводитися в кілька етапів, тому що одномоментне видалення великого обсягу тканин може призвести до деформації анального отвору.

Хірургічне втручання проводиться під місцевою бабо спінальною анестезією. Метод електродіатермокоагуляціі полягає в висічення кондилом  електропетлею. Разом з видаленням кондиломи  відбувається одночасно і  коагуляція – зупинка кровотечі. Більше того, відсутній ризик рознесення вірусу на інші тканини, так як інструмент постійно залишається стерильним. Те ж саме відноситься до лазерної коагуляції, а також застосування високочастотних радіохвиль. Видалення кондилом за допомогою скальпеля показано при гігантських розмірах останніх, та при неможливості застосування вищевказаних методик.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

 
У вас є питання?

Інформацію про розташування нашої клініки і схему проїзду ви знайдете в розділі Контакти.

записатися на прийом