Гігрома видалення

Загальна інформація

Гігрома, або сухожильний ганглій – доброякісне утворення у вигляді мішечка зі світлим желеподібний вмістом. Гігрома виростає з оболонок суглобу, зв’язана з останніми ніжкою, не сполучаючись з порожниною суглобом.

ТАК ВИГЛЯДАЄ ГІГРОМА

Так виглядає гігрома

Як розпізнати гігрому?

На вигляд це пухлина округлої форми, щільної консистенції, діаметром 0,5 -3 см, малорухома. Шкіра над гігромою не змінена.

Де улюблене місце розташування гігроми?

Ділянка п’ястка, саме тут гігрома найчастіше викликає дискомфорт. Рідше гігрому можна зустріти в інших ділянках тіла.

Чому виникає гігрома?

Найчастіша причина утворення гігроми – тривалий фізичний вплив на певну ділянку тіла. Внаслідок цього, іноді гігрому можна вважати професійним захворюванням, так наприклад, у піаністів поварів або прачок. В багатьох випадках гігрома виникає без будь-яких причин.

В якому випадку гігрома «зникає» сама собою?

При навмисному або випадковому травмуванні гігроми, рідина продавлюється в порожнину суглоба, або оболонка гігроми розривається і вміст виливається в підшкірні тканини. При несприятливому розвитку подій, в ділянці травмованої гігроми може виникати запальна реакція аж до нагноєння. Після роздавлювання гігроми оболонка поступово загоюється, відновлюється її герметичність, і гігрома знову починає наповнюватися рідиною, часто може виникати декілька замість однієї роздавленої гігроми. Отже, такий метод лікування як «роздавлювання» гігроми є болючим, небезпечним та неефективним.

Чи слід видаляти гігрому?

При гігромі невеликих розмірів, скарг зазвичай не виникає, крім естетичних. Багато людей живуть з цим утворенням все життя і не звертають на нього ніякої уваги. Але зі збільшенням розмірів з’являється тупий біль в ділянці розтягнутої капсули суглоба, що посилюється при фізичному навантаженні. В деяких випадках може відбуватися стиснення кровоносних судин і нервів – з’являються порушення чутливості, болі по ходу нервів, застій крові у венах – це залежить від розмірів і розташування гігроми.

Методи лікування гігроми.

Консервативні методи лікування гігроми є як правило неефективними.

Найбільш ефективний метод лікування – хірургічний, з повним висіченням капсули (ганглію).

Операція виконується під місцевим знеболенням, триває 20-30 хвилин, шви знімаються на 7-10 день після операції. У випадку великих розмірів гігроми і складного розташування, операція виконується під наркозом.

Якщо ви помічаєте, що гігрома збільшується в розмірах, не зволікайте, краще звернутися до хірурга, оскільки велику гігрому буде важче радикально видалити. Саме радикальне видалення гігроми – запорука успіху і запобігання рецидиву в майбутньому.

Коментарів (23)

 1. Добрый день, у меня гигрома на кисти. Раньше уменьшалась, исчезала. А сейчас не сходит увеличилась в размере. Гигрома на протяжении 3-ех лет уже.
  Что лучше- операцию сделать или прикладывать настои какие то?

  • Рейтi Андріан Остапович - Відповіcти

   К сожалению гигрому не возможно вылечить консервативно, эффективно только оперативное лечение. Плюс гигрома кисти часто дает рецидивы даже после оперативного лечения.

 2. Добрый день. Уже два раза вырезали гигрому. После первого раза появилась через пару лет, после 2 – уже через месяц. И теперь намного больше. Посоветуйте пожалуйста, что делать, неужели опять резать?

 3. Доброго дня. У мене гігрома лівої кисті напротязі 2 років, з`явилась після травми. Протягом першого року зникала на термін близько 5 місяців. Потім почала рости, стала більш щільною на дотик. Задопомогою шприца мені вийняли вміст (прозоряй, вязкий) і порадили ходити 1 тиждень із іммобілізуючою повя`зкою. Після цього пройшло 2 місяці. Гігрома збільшилась до попередніх розмірів, дуже щільна.
  Чи може гігрома самостійно знакати і з`являтись? Чи варто знову відаляти вміст (так радить мій лікар)? Як Ви порадите лікувати? Дякую.

  • Рейтi Андріан Остапович - Відповіcти

   Дійсно гігрома кисті часто рецидивує. Для досягнення гарного результату, необхідно оперативне лікування-висічення гігроми та перев’язка “ніжки”. Нажаль пункційний (відсмоктування вмісту) метод ніколи не був результативним.

 4. Доброго дня. Мені хірурги пропонують зробити спочатку прокол гігроми ( вона знаходиться на зап’ясті ) а якщо не допоможе то вже потім видалення. Питання саме в тому, чи варто робити прокол?
  Дякую

  • Рейтi Андріан Остапович - Відповіcти

   Прокол гігроми кисті не дасть бажаного результату лікування, навіть оперативне видалення гігроми часто супроводжується рецидивом хвороби.

 5. Підкажіть будь ласка при роздавленні гігроми і руйнуванні капсули потрібно ставити якісь компреси?Які наслідки?Дякую.

  • Рейтi Андріан Остапович - Відповіcти

   Почну з кінця великий шанс одужання після такого стану). Підійде будь-яка мазь з протизапальними властивостями. Обовязкова імобілізація на 2 тижні (фіксуюча повязка).

  • Рейтi Андріан Остапович - Відповіcти

   Я можу охарактеризувати лише Наші заклади і спеціалістів які повязані з сайтом. Якщо Вам потрібна консультація з приводу гігроми приходіть ми раді будемо допомогти.

 6. доброго дня! цікавить приблизна вартість хірургічного втручання при видаленні підколінної гігроми у дитини 5 років? я так розумію, загальний наркоз, щоб пацієнт не смикнувся під час операції? яка вартість наркозу та вартість операції? дякую.

 7. Мені тільки недавно сказали що це гігрома.Дали направлення на МРТ.А сама гулька в мене приблизно вже років шість.Періодично болить дуже сильно.Лікар сказав,що треба буде вирізати.Підкажіть будь-ласка скільки коштує операція і чи після неї накладають гіпс?Скільки часу потрібно на реабілітацію?

 8. Добрый день! Вопрос по поводу гигромы кисти руки болезнь на протяжении 3 лет, периодически появлялось и исчезала. Последние 9 месяцев опухоль не проходит. Никаких действий по удалению не применялось. Опухоли визуально на поверхности руки не видно, только при сгибании сустава. Интересует приблизительная стоимость операции по удалению гигромы сустава кисти. Диаметр 9 мм.

 9. Здравствуйте. Гигрома более шести лет. Сейчас стала увеличиваться. Хочу удалить. Куда обратиться с удалением? Вы можете удалить? Где найти контакты?

 10. Слава Ісусу Христу!
  У мене появилась гінгрома ще пів року тому.Вона пропала і пізніше через деякий час знову появилась(не боліла) але я боявся щоб не почало гнити.Поїхав у лікарню,мені порадили пункцію,я зробив її,але залишилась маленька гулька. Вони сказали якщо вона збільшиться(не дай Бог) то потрібно буде ще раз пункцію робити і вколоти лікарство. А якщо це не поможе-то вже операція.
  Що це за лікарство?
  І скільки у вас коштує видалення гінгроми?

 11. Доброго дня!В мене гігрома на ребрі ззаду з лівого боку.Вперше замітила її десь 1-1,5 року тому.Зараз вона збільшується,і деколи болить(коли сиджу більше години,аабо болить навіть,коли сплю).Мені виписали мазь та таблетки,і мене цікавить,чи буде якась користь з того?Чи єдиний варіант – це оперувати?

  • Рейтi Андріан Остапович - Відповіcти

   Швидше ліпома. В будь-якому випадку такі утвори не лікуються медикаментозно. Користі не буде.

 12. В сина 3 р. діагностували підколінну гігрому, сказали ставити компреси через місяць прийти, я так розумію ефекту особливого не буде, але оперативне втручання в такому віці………..
  як ви порадите як діяти в такій ситуації він не скаржиться нічого не болить, але це хлопчик ще й такий активний вік.

 13. Гигрома на внутренней стороне ладони,в области соединения среднего пальца и са мой ладони.Не мешает,но затронув ощущается боль.Что делать?

  • Рейтi Андріан Остапович - Відповіcти

   Она не рассосется самостоятельно, поэтому следует подумать об удалении гигромы.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

 
У вас є питання?

Інформацію про розташування нашої клініки і схему проїзду ви знайдете в розділі Контакти.

записатися на прийом