Геморой — причини виникнення захворювання

Геморой — це запалення венозних вузлів і прилеглих тканин, що знаходяться в нижньому відділі прямої кишки. Ця «незручна», в усіх відношеннях, хвороба здатна серйозно ускладнити життя будь-якої людини. Гемороїдальна кровотеча, дискомфорт, свербіж, болючість, утруднене спорожнення кишечника – це лише мала частина тих страждань, які відчувають нерішучі пацієнти проктолога.

  • Доктор хирург Андриан Рейти

Геморой — відмінності у розвитку захворювання між чоловіками і жінками

Принципових відмінностей в перебіг захворювання у чоловіків і жінок не спостерігається. Однак у жінок геморой зустрічається в два рази частіше, що обумовлено особливістю анатомічної будови органів малого таза. Проблема ще й в тому, що крім усього іншого, у жінок додається навантаження, що виникає в період виношування дитини і в пологах. Збільшена матка перетискає великі судини, що порушує циркуляцію крові і викликає застій.

Багато фахівців відзначають, що для геморою характерна спадковість – якщо у когось в роду спостерігалося це захворювання, ризик його розвитку зростає до 80%. Важливо знати причину виникнення захворювання для кращого лікування геморою.

Причини, що викликають геморой, можна умовно розділити на дві групи:

1. Сприяючі причини геморою — спадковість, вроджені патології, слабкість м’язів і сухожиль, що фіксують органи малого таза, зниження еластичності стінок судин.

2. Відтворюючі причини геморою — безпосередні причини розвитку геморою.

Слід зазначити, що головним чинником, що викликає геморой, є застій венозної крові. А ось причини, що викликають цей застій, можуть бути різними:

Низька фізична активність — у групі ризику знаходяться особи, що ведуть сидячий спосіб життя: водії, менеджери, люди які багато часу проводять за комп’ютером,  часто керівники вищої ланки, що забувають про профілактичні заходи.

· Фізичні перевантаження — фізичні перевантаження, а також інші дії, що підвищують тиск в черевній порожнині, також викликають застійні явища і стають причиною геморою.

· Часті запори — хронічні проблеми з випорожненням кишечника і необхідність довго тужитися також порушує циркуляцію крові в нижніх відділах кишечника, що може стати причиною запалення венозних вузлів.

· Шкідливі звички — алкоголь і нікотин значно підвищують ризик розвитку геморою. Причому ця причина швидше чоловіча, ніж жіноча, так як чоловіки більш схильні до зловживання міцними напоями, що чинять негативний вплив на стан всіх відділів судинної системи.

·Вагітність — останній триместр.

Крім цього причиною геморою може стати патологія клапанів в гемороїдальних венах – наслідок органічних вікових змін або природженого недорозвинення тканин.

Пам’ятайте своєчасна консультація проктолога і сучасні технології дозволяють швидко і максимально делікатно вилікувати геморой.

види геморою…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

 
У вас є питання?

Інформацію про розташування нашої клініки і схему проїзду ви знайдете в розділі Контакти.

записатися на прийом