Геморой класифікація

Спосіб лікування геморою  безпосередньо залежить від того, до якого типу захворювання відноситься. Фахівці виділяють три типи геморою, виходячи з його анатомічних особливостей: зовнішній, внутрішній і комбінований. Крім цього геморой класифікується за характером перебігу захворювання:

· Гострий – тромби виникають у зовнішніх або внутрішніх гемороїдальних вузлах. Процес супроводжується сильними больовими відчуттями, оскільки зовнішні вузли забезпечені великою кількістю рецепторів.

· Хронічний – запалення внутрішніх вузлів, для якого характерна слабка вираженість больового синдрому через відсутність там больових рецепторів. Це створює помилкове відчуття «незначущості» виниклої проблеми.

Гостру форму геморою, в свою чергу, поділяють на три стадії тромбозу:

1 стадія: запалені вузли набувають нездорову синюшність, при пальпації відчувається болючість;

2 стадія: запалення поширюється тканини, прилеглі до уражених гемороїдальних вузлів;

3 стадія: некрозу або відмирання – уражені вузли чорніють.

При хронічному геморої виділяю чотири стадії:

1 стадія: пацієнт відчуває лише слабо-відчутний дискомфорт, запалення внутрішніх вузлів виявляється тільки при обстеженні;

2 стадія: спостерігається періодичне випадання запалених вузлів, які пацієнт без особливих зусиль вправляє самостійно;

3 стадія: для вправляння випали вузлів потрібна медична допомога;

4 стадія: вправлення вузлів неможливо;

Як правило, за допомогою до фахівця звертаються з гострою формою геморою, що супроводжується больовими відчуттями. А ось симптоми хронічної форми, які не створюють яскраво вираженого дискомфорту, нерідко ігноруються – до тих пір, поки процес не перейде в гостру форму або  в третю – четверту стадію хронічного геморою.

Подібна безвідповідальність може дорого коштувати – запальний процес в гемороїдальних вузлах, навіть  без гострого болю, викликає деструктивні зміни в стінках судин, що може стати причиною сильної гемороїдального кровотечі, здатної привести до летального результату.

Крім цього, дискомфорт, що відчувається пацієнтом при хронічному геморої, може маскувати симптоми більш серйозних захворювань, наприклад, поліпів (передракового захворювання) або навіть злоякісного ураження кишечника.

Саме тому при найменшій підозрі на запалення гемороїдальних вузлів необхідно отримати консультацію проктолога. Тільки досвідчений фахівець здатний провести диференційовану діагностику і призначити лікування геморою, що оптимально підходить для виявленого типу.

Не можна недооцінювати серйозність цього захворювання – запустивши геморой, ви ставите своє життя під загрозу.

геморой причини та прояви

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

 
У вас є питання?

Інформацію про розташування нашої клініки і схему проїзду ви знайдете в розділі Контакти.

записатися на прийом