Геморой причини виникнення захворювання

Геморой –  захворювання прямої кишки, причиною якому служить надмірне розширення гемороїдальних вен і як наслідок утворення вузлів гемороїдальних “шишок” які підлягають видаленню. За даними медичної статистики в основному геморой виникає у людей старше 45 років.

Хоча точна причина геморою досі не встановлена, все ж є перелік станів і захворювань які в залежності від типу геморою сучасна медицина безпосередньо пов’язує з гемороєм. В основі захворювання завжди лежить судинні захворювання (дисфункції між припливом крові з артерії і відтоком крові через кавернозні вени) а також порушення м’язової системи тазового дна.

Причини геморою

Причинами розвитку геморою є багато факторів, серед яких:


наследственный фактор геморроя1 Спадковість

У деяких людей венозні сплетення прямої кишки мають дуже сильно розвинену мережу судин, іншими словами настільки багато судин що це значно уповільнює потік крові в цій зоні. У разі порушення проникності судин розвивається застій крові, що сприяє запальним процесам анальної зони найчастіше геморою, хоча зустрічаються і проктити папіліти.


беременность2 Вагітність і пологи

Відомо що при вагітності матка значно збільшується в розмірах, вона розширюється і паралельно переміщується вгору, при цьому пряма кишка придавлюється до кісток тазу. Таким чином матка затискається венозні і артеріальні судини, що призводить до переповнення їх кров’ю погіршує відтік сприяє наповненню гемороїдальних вузлів.


гиподинамия3 Гіподинамія

Сидячий спосіб життя або тривале стояння без рухів (професійне захворювання хірургів) розвиває венозну недостатність навіть в тренованих людей, виникає сильний застій в  венозних судинах нижніх кінцівок та органах малого тазу. Ось чому регулярні помірні фізичні навантаження зменшують ризик розвитку геморою.


читоплотность4 Зайва охайність

При надмірно доскіпливій гігієні ануса, шкоди буде стільки ж скільки і при недотриманні гігієни. Надмірне механічний вплив, а також використання грубої туалетного паперу ранить слизову ануса, залишилися частинки паперу викликають запалення тим самим збільшуючи ймовірність виникнення гострого геморою.


23NOTED-superJumbo5 Шкідливі звички

Куріння погіршує стан всіх судин в організмі без винятку, у тому числі і гемороїдальних вен. Крім того, куріння погіршує плинність крові вона ставати густішою що негативно позначається на стані гемороїдальних сплетень. Що стосується алкогольних напоїв то їх шкоду в тому що алкоголь розширює кровоносні судини, в розширених судинах кров рухається повільніше (порівняйте гірську річечку і велику річку в останній вода рухається повільніше), це призводить до застою крові в гемороїдальних вузлах.


бургер6 Неправильне харчування

Надмірне вживання гарячої та гострої їжі, а також брак рослинної клітковини (салатів, чорного хліба, овочів, сушених фруктів) в денному раціоні часто є фактором у розвитку запальних процесів у прямій кишці.


запор7 Хронічний тривалий запор

Порушення спорожнення або іншими словами часті закрепи при яких твердий стілець, тривало перебуває в кишечнику надає механічне тиск, на гемороїдальні вени запалитися їх. Особливо шкідлива звичка тужитися при дефекації що значно підвищує тиск в судинах анальної ділянки які вкрай навантажені процесом евакуації калових мас.


холод8 Переохолодження

Механізм впливу переохолодження це порушення мікроциркуляції, при якому спазмуются маленькі судини шкіри (щоб зберегти тепло) і розширюються судини внутрішніх органів, у тому числі в області прямої кишки). Тому слід уникати переохолодження не тільки нижньої частини тіла (не сидіти на холодній поверхні) але і всього організму (одягатися відповідно до погодних умов).


фитнес19 Надмірна фізична активність

Надмірні вправи (важка атлетика, бодібілдинг, і т.д.) приведуть до підвищеного або зниженого тонусу м’язового апарату тазової діафрагми і м’язів анального отвору. Перенапруги анальної зони може спровокувати випадання гемороїдальних вузлів. Крім того, статичні фізичні перевантаження служать причиною затримки крові у венах, що збільшує ймовірність розвитку геморою.


Геморой головний секрет правильного лікування – це вчасне лікування!

Пам’ятайте, що будь-яке захворювання завжди легше запобігти, ніж лікувати! Медицина повинна в першу чергу займатися запобіганням, профілактикою. При усуненні негативних факторів, вірогідність розвитку геморою мінімальна. Навіть спадкова схильність до геморою не може матеріалізуватися, якщо вести здоровий спосіб життя і правильно харчуватися.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

 
У вас є питання?

Інформацію про розташування нашої клініки і схему проїзду ви знайдете в розділі Контакти.

записатися на прийом