Геморой
Геморой – захворювання кінцевого відділу прямої кишки, що супроводжується утворенням округлих еластичних «шишечок» в області ануса і анальними кровотечами.
Нижче фото хронічного геморою кінцева стадія.
геморой зовнішній
геморой симптоми
Ознаки геморою у чоловіків і у жінок ідентичні. Жінки хворіють в два рази частіше за чоловіків, що пов’язано з особливостями анатомічної будовою органів малого тазу. Прояви геморою відрізняються крайнім розмаїттям, в основному пацієнти пред’являють скарги на анальний свербіж, дискомфорт в анальній області, біль, відчуття неповного випорожнення після дефекації, запори, наявність крові на серветці після стільця або рясну анальну кровотечу.
Геморой при вагітності
У процесі росту плода збільшується і матка. Вона поступово перетискає судини, які відводять кров від нижньої половини тіла – вени. Тому при вагітності часто виникає варикозна хвороба нижніх кінцівок і геморой. У більшості випадків геморой вагітних самостійно проходить після пологів, проте в 10-15 % все ж прогресує і потребує хірургічного лікування.
Як запобігти виникненню геморою у вагітних.
Європейською асоціацією проктологів вагітним починаючи з другого триместру рекомендовано поряд із загальними заходами профілактики геморою (дієта багата рослинною клітковиною, виключення з раціону спеціяй, підмивання прохолодою водою) додаткові вправи. Кожні 2-3 години необхідно на 15-20 хвилин приймати коліно – ліктьове положення, що веде до опущення матки, і звільненню відтоку крові. Також рекомендовано в такий же період робити 10-15 скорочень м’язів промежини, що сприяє зміцненню тазової діафрагми, а це в свою чергу не дає розвинутися геморою. Дуже добре проводити водні процедури – плавання. В основному через можливість тривалий час перебувати у функціонально вигідному положенні як-би лежачи на животі. Також важливу роль грає зниження ваги тіла у воді що дає відпочити всім органам і системам, які під час вагітності працюють в режимі інтенсивного навантаження. Фармакологічні препарати також мають хороший ефект, але вони повинні призначати тільки досвідченим лікарем під час консультації.
причини геморою
Виходячи з клінічного досвіду для геморою всі причини можна розділити на дві великі групи:
– Провокуючі це генетично встановлені фактори, які хоч і не виходять з рамок норми , але за певних стресових ситуаціях обов’язково призводять до виникнення геморою на відміну від людей , у яких таких факторів немає. До них відносяться слабкість судинної стінки, слабкість м’язів тазового дна і м’язів малого тазу, а також слабкість фасцій і сухожиль. В основному ці фактори передаються у спадок тому якщо у кровних родичів є геморой, то великий шанс виникнення його і у Вас.
– Відтворюють – фактори які безпосередньо стають причиною виникнення геморою: запор як наслідок короткочасне підвищення всередині черевного тиску, гостра або багата спеціями їжа, спиртні напої, недотримання прищепив особистої гігієни, надмірні фізичні навантаження.
Отже, ми вже знаємо, що геморой це захворювання кінцевого відрізка прямої кишки в основі якого лежить ушкодження судин. Знаємо, що він частіше виникає у жінок і що прояви у представників обох статей ідентичні – іншими словами хвороба не має статевих відмінностей. Також нам відомо, що причини виникнення геморою є провокуючі і відтворюючі. Для чого це потрібно? Все це важливо знати для профілактики і правильного лікування геморою. Але потрібно ще дати відповідь на питання, які види є геморою. Коли потрібно бігти до лікаря стрімголов, а коли можна почекати день-другий, ну і звичайно який спосіб життя вести щоб ??не захворіти гемороєм?
види геморою
За анатомічним особливостям геморой поділяється на внутрішній, зовнішній і комбінований
За характером перебігу на гострий і хронічно.
Трохи поговоримо про те що таке гострий і що таке хронічний геморой.
Гострий геморой найчастіше це утворення тромбів у гемороїдальних судинах, через те що саме зовнішні вузли мають больові рецептори, при їх тромбозі пацієнт відчуває виражений біль. Для внутрішніх вузлів біль не властивий тут в основному процес протікає без болю з відчуттям дискомфорту, при внутрішньому геморою пацієнти часто ігнорують лікаря, а звертаються лише коли процес переходить на зовнішні вузли тобто виникає біль, або коли внаслідок запального процесу відбувається деструкція – руйнування стінки судин вузла, що веде до кровотечі. Для чого треба своєчасно звертатись до лікаря – щоб запобігти розвитку такого грізного ускладнення як гострий парапроктит, та не дозволити виникнути геморрагічного шоку внаслідок рясних повторних кровотеч. Також при розумінні процесів які відбуваються при геморої пацієнт прийме правильне рішення щодо вибору препарату. Приклад нема сенсу застосовувати мазь при внутрішньому геморої так як основна маса лікарського засобу в цьому випадку буде нанесена на інтактний зовнішній вузол. У таких випадках показано застосування свічок і навпаки.
Запалення гемороїдальних вузлів ще називають – гострим гемороїдальним тромбозом. Є три стадії тромбозу.
1 стадія вузли запалені синюшні болючі при пальпації – обмацуванні .
2 стадія в процес включається і область навколо вузлова
3 стадія некроз вузлів – вузли чорного кольору
Що ж таке хронічний геморой – це формування вузлів збільшених в об’ємі які втратили свою функцію.
Хронічний геморой має 4 стадії
1 вузли видно тільки при проктологічному дослідженні
2 вузли випадають при дефекації, але самостійно вправляються
3 вузли вправляються тільки при ручній допомозі або інструментів
4 вузли не вправляються
Тобто хронічний геморой крім дискомфорту особливої шкоди не принось. Він може протікати десятиліттями і не перероджується в рак. Але він дуже небезпечний тим що маскує симптоми небезпечних для життя захворювань, а саме поліпів, хвороби Крона, неспецифічного виразкового коліту, (передрак) і безпосередньо раку. Також хронічний геморой часто загострюється і завжди прогресує в більш складні форми .
Ось чому необхідно видаляти його !
Інформацію про розташування нашої клініки і схему проїзду ви знайдете в розділі Контакти.
записатися на прийом
Необхідна консультація спеціаліста.