Фурункул – причини, симптоми, лікування

Загальна інформація

Фурункул – гостре гнійне запалення волосяного фолікулу та навколишніх тканин, викликане гнійною мікрофлорою. Симптоми болючий червоного кольору з темною серединкою вузол, загальна слабкість, головний біль. Лікування гнійника лише хірургічне.

Фурункул причини виникнення

1. Забруднення шкіри (недотримання елементарних правил гігієни).

2. Пошкодження шкіри (садна, порізи, подряпини, дерматит ).

3. Місцеве або загальне переохолодження організму.

4. Послаблення захисних сил організму внаслідок стресу, авітамінозу, неправильної дієти, виснажних хронічних захворювань, порушення обміну речовин, різних шлунково-кишкових розладів, цукрового діабету та ін.)

Характерна особливість фурункулів: виникають лише на тих ділянках шкіри, де є волосяний покрив (на долонях, підошвах фурункул не з`являється). Найбільш улюблена локалізація: лице, потилиця, задня поверхня шкіри, поперек, пахвові ділянки, сідниці, руки, ноги.

Симптоми та прояви фурункула

Спочатку виникає свербіж, потім біль, почервоніння і набряк в ділянці волосяного фолікула.В подальшому виникає щільний болючий запальний вузлик округлої форми, багрово-червоного кольору, який підноситься над рівнем шкіри невеликим конусом. Відмічається легкий свербіж, помірний біль. Згодом, з розвитком фурункула вузлик збільшується, наростає почервоніння, приєднується периферійний набряк.

На 3-4 добу в центрі запального вузла фурункула з`являється некроз і розм’якшення тканин, який набуває зеленуватого кольору, формується некротичний стрижень фурункула. В цей період біль різко посилюється, можливі підвищення температури тіла, головний біль, слабкість.

За сприятливого перебігу через 2-3 доби гнійник стержень фурункула відторгається з утворенням глибокої рани, що помірно кровоточить. Запалення, набряк, болючість минають. Загоюється завжди з утворенням рубця.

У разі ускладнення фурункула, гнійний процес розповсюджується за межі волосяного фолікула з розвитком гнійної порожнини, або флегмони. У хворих на цукровий діабет можливий тяжкий перебіг: фурункул може ускладнюватись лімфаденітом, регіональним лімфаденітом, тромбофлебітом.

Що таке фурункульоз? Про фурункульоз ми говоримо тоді, коли фурункули повторюються досить часто, а іноді навіть по декілька штук одночасно. Цей стан слід розцінювати як сигнал про слабкі захисні сили організму. Якщо розвивається фурункульоз – негайно зверніться до лікаря для проведення обстеження і призначення адекватної терапії.

Фурункул лікування

Фурункул – серйозне захворювання, ні в якому разі не можна займатися самолікуванням. Застосовувати компреси, використовувати мазь Вишневського, іхтіол не слід, оскільки це призведе до розповсюдження запального процесу.

Лікування фурункула тільки хірургічне. Будь-яка інша терапія не призведе до успіху, коли своєчасно не буде розкрите і дреноване вогнище гнійного запалення.

Розкриття фурункула виконується під місцевим знеболенням і для пацієнта така процедура є безболісною. Основне завдання в лікуванні фурункула – забезпечити відтік гнійного вмісту, з подальшим дренажем з рани.

Прості, не ускладнені, фурункули можна лікувати амбулаторно і не потребують госпіталізації.

У випадку ускладненого перебігу фурункула, якщо у пацієнта спостерігається набряк м’яких тканин губи, щоки або ока – необхідна невідкладна госпіталізація в хірургічне відділення для постійного контролю за розвитком процесу і попередження ускладнень.

Коментарів (1)

  1. Мені вчора розрізали фурункул. Одна з не приємних ситуацій. Я кожний день маю ходити на перевязку скажіть скільки часу мені будуть ставити дринаж( це саме найболючіша процедура) . До того ж фурункул в мене на обличі і чи лишеться в мене шоам????

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

 
У вас є питання?

Інформацію про розташування нашої клініки і схему проїзду ви знайдете в розділі Контакти.

записатися на прийом