Флегмона

Флегмона

Флегмона  – це важке гнійне гостре запалення без чітких меж міжклітинних просторів ( підшкірної,  міжм’язової,  позаочеревинної та ін.) flegmonaФлегмона відрізняється від абсцесу відсутністю обмежуючої стінки – капсули. Зазвичай збудниками є стрептококи і стафілококи, але  може бути викликана й іншими гнійними збудниками. Найчастіше збудники проникають в клітковинний простір через випадкові травми слизових оболонок та шкіри або лімфо- гематогеним  шляхами. Флегмона часто виникає після помилкового підшкірного введення хімічних речовин (бензин, гас, скипидар, та ін.) Флегмона є окремим захворюванням, але може бути і як ускладнення інших процесів (сепсис, абсцес,карбункул та ін.) Запальний ексудат поширюється в клітковині, переходячи з одного фасциального футляра в інший через отвори для судинно – нервових пучків. Розсовуючи тканини, стискаючи і руйнуючи все на своєму шляху, гнійні маси спричиняють некроз ще не уражених тканин. За характером вмісту існують наступні форми флегмон: •  серозна •  гнійна •  гнійно-геморагічна •  гнильна Деякі локалізації мають особливі назви. Наприклад, запалення параниркової клітковини називається паранефрит, навколо підшлункової залози – пара панкреатит, навколопрямокишкової  клітковини – парапроктит та ін. Більш часто запалюється підшкірна клітковина, що зв’язано з зниженням захисних можливостей тканини в поєднані з доволі частими побутовими травмами останньої.

Флегмона основні прояви захворювання

Розпочинається швидко з наростання хворобливої припухлості; поширеним почервонінням шкіри навколо припухлості, підвищеною температурою тіла (41°С і вище), ниючим болем;порушенням функції враженої ділянки тіла все це супроводжується важким інтоксикаційним синдромом. Далі припухлість трансформується в щільний болючий інфільтрат, який надалі розм’якшується. Флегмона, яка утворюється первинно, може бути причиною розвитку ряду ускладнень (сепсис,тромбофлебіт, лімфангіт, гнійний лімфаденіт,та ін.). Розповсюдження флегмони на навколишні тканини призводить до розвитку тендовагініту, гнійного артриту та інших гнійних захворювань. Небезпечне ускладнення флегмони венозний гнійним менінгітом тромбофлебітом (коли бактерії потрапляють в судинне русло).

 Флегмона лікування

Хворі із флегмоною обов’язково підлягають госпіталізації. На початку захворювання комплексне – поєднання консервативного та оперативного лікування: ліжковий режим, спокій , антибіотикотерапія, протизапальні, знеболюючі. Процес може обмежитись шляхом формування абсцесу чи обмеженої флегмони або продовжити поширюватись Єдине ефективне лікування розкриття механічне очищення та дренування ураженої ділянки. При прогресуючій флегмоні відстрочка оперативного втручання недопустима. При запущеній нелікованій флегмоні виникає загроза для  життя пацієнта, що часто диктує необхідність ампутації кінцівки або інших високо травматичних оперативних втручань.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

 
У вас є питання?

Отримати детальну інформацію про послуги і ціни і записатися на прийом ви можете цілодобово за телефонами 095-33-65-474 та 068-040-999-7

Інформацію про розташування нашої клініки і схему проїзду ви знайдете в розділі Контакти.

записатися на прийом