Ендоскопічне видалення чужорідних тіл
Проникнення чужорідних тіл до людського організму через природні отвори зазвичай трапляється внаслідок необережного поводження.
Хто є у групі ризику?
Всі.
Жодна людина не застрахована від проникнення посторонніх тіл у організм із власної необережності чи випадковості. Але можна виділити деякі категорії населення, що мають високий ризик:
- Діти до 3 років.
- Люди похилого віку.
- Особи із психічними відхиленнями.
Які предмети найчастіше зустрічаються у практиці ендоскопіста?
- Деталі конструкторів лего.
- Копійки.
- Гудзики.
- Кісточки від фруктів.
- Рибні кістки.
- Важкорозчинні таблетки
Даний перелік предметів можна продовжувати досить довго. Але для того, щоб цього не робити достатньо з’ясувати наступну річ: будь-який предмет, що за своїми розмірами проходить через природні отвори людського тіла може стати постороннім за відомих умов.
Де найчастіше знаходять посторонні тіла та якими симптомами це проявляється?
- У носових ходах – зазвичай проявляється однобічною закладеністю носа та односторонньою ринореєю, тяжкістю при носовому диханні та відчуттям стороннього тіла – зазвичай лікується ЛОР-лікарями.
- У трахеї та бронхах – це найзагрозливіша для життя та здоров’я ситуація, що вимагає невідкладного лікування в умовах ендоскопічного (бронхоскопічного) кабінету. Першими проявами є задишка або асфіксія – неможливість здійснювати акт дихання.
- У стравоході – проявляється печією, болем за грудиною чи у шиї, відчуттям стороннього тіла, іноді блюванням чи кровотечею (наприклад, при пошкодженні стравоходу рибною кісткою чи іншими гострими предметами) – лікується в умовах ендоскопічного кабінету.
- У шлунку – проявляється нудотою, болем, тяжкістю у животі, рідко – блюванням. При наявності безоарів – спресованих клубків волосся (з’являються там при тривалому проковтуванні волосся як наслідок психічних відхилень) – виконується спроба їхнього ендоскопічного видалення. Але при неможливості здійснення цієї процедури показане оперативне лікування.
- У тонкому кишечнику – проявляється клінікою кишкової непрохідності і вимагає лікування в умовах хірургічного стаціонару.
- У товстому кишечнику – рідко проявляється клінікою кишкової непрохідності, можлива поява слизу при акті дефекації. Лікування проводять в умовах колоноскопічного кабінету.
Завжди будьте обачними та обережними! Бережіть своє здоров’я і життя!
Будьте здорові!
Інформацію про розташування нашої клініки і схему проїзду ви знайдете в розділі Контакти.
записатися на прийом
Необхідна консультація спеціаліста.