Ендоскопічне видалення чужорідних тіл

Проникнення чужорідних тіл до людського організму через природні отвори зазвичай трапляється внаслідок необережного поводження.

Хто є у групі ризику?

Всі.

Жодна людина не застрахована від проникнення посторонніх тіл у організм із власної необережності чи випадковості. Але можна виділити деякі категорії населення, що мають високий ризик:

 • Діти до 3 років.
 • Люди похилого віку.
 • Особи із психічними відхиленнями.

стороннє тілоЯкі предмети найчастіше зустрічаються у практиці ендоскопіста?

 • Деталі конструкторів лего.
 • Копійки.
 • Гудзики.
 • Кісточки від фруктів.
 • Рибні кістки.
 • Важкорозчинні таблетки

Даний перелік предметів можна продовжувати досить довго. Але для того, щоб цього не робити достатньо з’ясувати наступну річ: будь-який предмет, що за своїми розмірами проходить через природні отвори людського тіла може стати постороннім за відомих умов.

Де найчастіше знаходять посторонні тіла та якими симптомами це проявляється?

 1. У носових ходах – зазвичай проявляється однобічною закладеністю носа та односторонньою ринореєю, тяжкістю при носовому диханні та відчуттям стороннього тіла – зазвичай лікується ЛОР-лікарями.
 1. У трахеї та бронхах – це найзагрозливіша для життя та здоров’я ситуація, що вимагає невідкладного лікування в умовах ендоскопічного (бронхоскопічного) кабінету. Першими проявами є задишка або асфіксія – неможливість здійснювати акт дихання.
 1. У стравоході – проявляється печією, болем за грудиною чи у шиї, відчуттям стороннього тіла, іноді блюванням чи кровотечею (наприклад, при пошкодженні стравоходу рибною кісткою чи іншими гострими предметами) – лікується в умовах ендоскопічного кабінету.
 1. У шлунку – проявляється нудотою, болем, тяжкістю у животі, рідко – блюванням. При наявності безоарів – спресованих клубків волосся (з’являються там при тривалому проковтуванні волосся як наслідок психічних відхилень) – виконується спроба їхнього ендоскопічного видалення. Але при неможливості здійснення цієї процедури показане оперативне лікування.
 1. У тонкому кишечнику – проявляється клінікою кишкової непрохідності і вимагає лікування в умовах хірургічного стаціонару.
 1. У товстому кишечнику – рідко проявляється клінікою кишкової непрохідності, можлива поява слизу при акті дефекації. Лікування проводять в умовах колоноскопічного кабінету.

Завжди будьте обачними та обережними! Бережіть своє здоров’я і життя!

Будьте здорові!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

 
У вас є питання?

Інформацію про розташування нашої клініки і схему проїзду ви знайдете в розділі Контакти.

записатися на прийом